НОВИНИ

16.03.2009 | Ющенко наполягає на вступі до НАТО
Джерело - УНІАН

Президент України Віктор Ющенко переконаний, що вступ України в НАТО стане гарантом національного суверенітету і територіальної цілісності нашої держави.


Під час зустрічі зі студентами Тернопільського національного економічного університету глава держави зауважив, що всі країни колишнього соцтабору, які отримали незалежність, прийняли рішення про вступ в НАТО – починаючи від прибалтійських країн і завершуючи Болгарією та Румунією. “Жодна країна не повторила того, що дехто рекомендує для України, бо в цьому є загроза втрати суверенітету. Польський народ, чеський, словацький, угорський, – всі вибрали панєвропейську модель”, – нагадав В.Юшенко. При цьому він додав, що до моделі колективної безпеки вдалися і такі країни, як Німеччина, Англія, Франція, які б могли самостійно забезпечити свою безпеку. “Але зараз такі є ризики у Європі, що без колективної моделі безпеки ні одна нація не може гарантувати свою територіальну цілісність. І якщо ми вільний народ, то треба думати, як захистити свої цінності. В Європі знайшли оптимальну систему захисту – колективну. Північноатлантичний блок не має армії, не треба утримувати танки, літаки тощо. Треба дотримуватися загального принципу домовленостей, що коли є загроза територіальній цілісності, – то це не твоя загроза, а колективна”, – сказав В.Ющенко.


Він висловив переконання, що у свій час українському народу вистачить мудрості зробити правильний вибір. “Зрозуміло, це не політика одного дня, адже жодна країна, яка 73 роки була під комуністичним ігом, швидко від комплексів вчорашнього дня не відмовиться. Можливо, це потрібно вирішувати з новим поколінням. Але в нас є один спосіб захистити національний суверенітет і територіальну цілісність – інтеграцією в модель колективної безпеки. Це безальтернативна дорога”, – підсумував Президент.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8839. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект