НОВИНИ

13.03.2009 | Президент США Барак Обама продовжив дію санкцій проти Ірану іще на рік
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама оголосив про рішення продовжити дію санкцій проти Ірану іще на рік. Про це йдеться у зверненні глави держави до американського Конгресу.


"Криза у відносинах Сполучених Штатів Америки та Ірану, яка стала результатом дій і політики уряду Ірану та призвела до запровадження санкцій 15 березня 1995 року, не була вирішена", - наголошується у документі.


Глава Білого Дому підкреслив, що політика керівництва ІРІ "суперечить інтересам Сполучених Штатів Америки в регіоні" та продовжує становити "надзвичайну загрозу для національної безпеки, зовнішньої політики та економіки США".


Санкції, запроваджені адміністрацією Білла Клінтона в березні 1995 року, поновлюються кожного року відповідним розпорядженням глави держави. Американським компаніям забороняється мати з Іраном торговельно-економічні відносини та здійснювати фінансові операції.


Разом із тим, на відміну від попередньої адміністрації, Барак Обама займає не таку різку позицію щодо Ірану. Як повідомляв раніше УКРІНФОРМ, на одній із перших своїх прес-конференцій на посаді глави держави він підтвердив готовність до пошуку шляхів прямої дипломатії з Тегераном. Барак Обама наголосив, що його команда з питань національної безпеки аналізує зовнішню політику США стосовно Ірану і намагається знайти сфери, де б дві країни могли "вести конструктивний діалог" та "прямо обговорювати проблеми".| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 969. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект