ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

24.03.2009 | Україна ще довго залишатиметься для Європи ключовою державою у постачанні газу - президент Єврокомісії
Джерело - УКРІНФОРМ

Україна ще багато років залишатиметься для Європи ключовою державою у сфері забезпечення поставок газу. Про це сьогодні у Брюсселі заявив президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу під час виступу на Міжнародній інвестиційній конференції з модернізації української газотранспортної системи.


Ж.М.Баррозу наголосив на тому, що Євросоюз має тісні відносини з Україною, і їх цінність стає ще більш очевидною у важкі часи. "В умовах кризи ми не забуваємо про наших сусідів. Ми глибоко занепокоєні впливом кризи на українську економіку та тим, як ця криза позначається на громадянах України. Ми дуже чутливі до того, що відбувається у східній частині Європи, саме тому вирішили започаткувати "Східне партнерство". Інші партнери України, включаючи міжнародні фінансові інституції, поділяють наше занепокоєння. Ми готові допомогти Україні всім спектром інструментів, яким володіємо, щоб допомогти знайти вихід з кризи, створити основу для стабільного зростання, яке є необхідним для відновлення України. Тож сьогоднішню конференцію варто розглядати у широкому контексті", - наголосив президент Єврокомісії.


Він підкреслив, що Євросоюз не має жодного наміру втручатись у внутрішню політику України, але наголошує на єдності позиції між політичними лідерами України та її ключовими інституціями щодо фундаментальних економічних заходів, які є необхідними для подолання кризи. Наявність такої об'єднаної позиції є критично важливою для успіху антикризових зусиль.


Повертаючись до теми конференції, Баррозу зауважив, що цей міжнародний захід має стати кроком до зміцнення енергетичної безпеки Євросоюзу, забезпечення безперебійного потоку енергоносіїв через спільний європейський континент, що є життєво важливим для економічного та соціального благополуччя всієї Європи.


"Газотранспортна система України є однією з ключових артерій, які дають змогу функціонувати всьому тілу. Так було упродовж багатьох років, і ця система зберігатиме свою важливість для Європейського Союзу, для України і для Росії на наступні десятиліття. У наших спільних інтересах - не допустити зриву такого надійного постачання, як це сталося впродовж кількох "темних" тижнів у січні", - сказав Баррозу.


Він окремо наголосив, що Спільна декларація, яку погодили Єврокомісія, уряд України та представники трьох ключових фінансових інституцій - ЄІБ, ЄБРР та Світового банку, - має на меті реформування всього українського газового сектору, приведення його до спільного європейського енергетичного ринку, а також модернізацію української газотранзитної мережі.


"Я особисто говорив з Президентом Ющенком і Прем'єром Тимошенко і знаю, наскільки вони віддані швидкій реалізації цієї спільної Декларації. Я вже підтвердив обом лідерам, що Єврокомісія і Європейський Союз готові допомогти Україні. Я розраховую також на міжнародні фінансові інституції у підтримці цього процесу, який має забезпечити, щоб у торгівлі і в транзиті газу між нами була встановлена максимальна прозорість", - підкреслив президент Єврокомісії.



USERS COMMENTS

Ваше ім'я
Ваша поштова скринька
Заголовок
Ваш відгук
Залишилось сомволів
| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9236. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект