НОВИНИ

27.03.2009 | Обама погодився відправити до Афганістану чотири тисячі військових інструкторів
За матеріалами - Korespondent

Президент США Барак Обама вирішив додатково направити до Афганістану чотири тисячі військових інструкторів для підготовки афганської армії і сил безпеки.Цю інформацію підтвердив у четвер, 26 березня, сенатор Карл Левін після брифінгу на Капітолійському пагорбі, в ході якого провідних законодавців познайомили з черговими планами Білого дому.


За словами Левіна, група відправиться до Афганістану у червні, і стане доповненням до 38-тисячного американського контингенту, який вже знаходиться в цій країні, і 17-тисячного підкріплення, про відправку якого було оголошено раніше.


Очікується, що сам Обама оголосить про це в п'ятницю, 27 березня, коли буде представляти свою нову афганську стратегію.


Стало відомо, що Обама вже зв'язався по телефону з афганським президентом Хамідом Карзаєм та поінформував його про основні положення нової стратегії. Як зазначають експерти, її ключовими моментами, ймовірно, стануть акцент на підготовці афганської армії і сил безпеки до більш самостійної ролі, і зав’язування американської політики по відношенню до Афганістану і Пакистану в одне ціле.


Як повідомили на умовах анонімності чиновники адміністрації, витрати США на операцію в Афганістані, в даний час складають 2 млрд. доларів на місяць, і можуть зрости на 60%.


Нагадаємо, 23 березня Барак Обама заявив, що США повинні виробити стратегію виходу з Афганістану, незважаючи на плани Вашингтона направити в країну додаткові війська для боротьби з талібами.


Раніше, 10 березня, віце-президент США Джозеф Байден заявив, що європейці й американці втомилися від війни в Афганістані, але боротьбу з тероризмом буде продовжено.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект