НОВИНИ

02.03.2009 | Фонду ЄС для допомоги країнам Східної Європи не буде
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ініційований Угорщиною 160-мільярдний фонд допомоги постраждалим від економічної кризи країнам Центральної та Східної Європи, очевидно, не буде створено.
Проти створення в рамках Європейського Союзу фонду допомоги країнам регіону висловилися вчора на саміті ЄС багато країн спільноти, навіть самі східні європейці. Зокрема й головуюча нині в Євросоюзі Чехія.


Не всі однакові


Головний аргумент проти запропонованого Угорщиною фонду підтримки – неоднакова ситуація в країнах Центральної та Східної Європи. Адже не всі відчувають таку скруту, як Угорщина чи Латвія, що фактично стоять за крок від державного банкрутства. Відповідно, більшість лідерів ЄС відстоюють позицію, що допомагати треба, але надаючи пряму допомогу постраждалим країнам.


Рішуче проти багатомільярдного пакету допомоги центрально- та східноєвропейським країнам виступила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Вона зазначила, зокрема, що в регіоні є країни з дуже різними ситуаціями, не всім йдеться так кепсько, як Угорщині. «Ні Словенію, ні Словаччину не можна порівняти з Угорщиною», - сказала Меркель. Вона нагадала, що Будапешт вже отримав 20 мільярдів допомоги від МВФ і Євросоюзу. «Саме на прикладі Угорщини ми продемонстрували, що допомагаємо країнам у складному становищі. І ця допомога буде продовжуватися», - запевнила Меркель.


Нова «залізна завіса»


Натомість угорський прем’єр-міністр Ференц Дюрчань спробував на саміті ЄС реалізувати свою ідею зі створенням 160-мільярдного фонду допомоги. Він попередив, що якщо такий фонд не буде створено, якщо центрально- та східноєвропейським країнам не допомагатимуть, то Європі загрожує новий поділ. «Ми не повинні допустити, щоб з’явилася нова «залізна завіса», яка розділить Європу на дві частини», - сказав Дюрчань.


Нагадаємо, що пропозиція Угорщини передбачала також і допомогу країнам, які не належать до Європейського союзу. У цьому контексті найчастіше згадується Україна, яка нині особливо страждає від економічної кризи.


 


Більше кредитів на екологічні автотехнології


Ще одним питанням на саміті ЄС стало становище в європейському автомобілебудуванні. Німецький канцлер Меркель наполягає зокрема на додаткових кредитах для підприємств галузі від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), зокрема для виробництва автомобілів за сучаснішими, спрямованими на збереження довкілля, технологій. «Я запропоную збільшити обсяги коштів ЄІБ для підтримки сучасних технологій для виробництва двигунів. Попит на них нині зростає», – зазначила Меркель. Щоправда, конкретних домовленостей про те, у який спосіб ЄС збирається підтримати європейських виробників автомобілів, на саміті в Брюсселі досягнуто не було.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект