НОВИНИ

27.03.2009 | У 4-ому кварталі 2008 року ВВП США скоротився на 6,3%
Джерело - УКРІНФОРМ

У 4-ому кварталі 2008 року ВВП США скоротився на 6,3%. Таку невтішну статистику оприлюднив американський уряд.


Міністерство торгівлі Сполучених Штатів Америки підготувало уточнені дані, які свідчать про те, що економіка країни знаходиться в глибокій рецесії, а падіння валового внутрішнього продукту стало найбільш різким з 1982 року. Разом з тим, прогнози аналітиків були ще песимістичніші. Деякі фахівці передбачали скорочення цього показника на 6,6%.


Протягом 3-го кварталу 2008 р. також спостерігалося зниження американського ВВП, проте усього на 0,5%. Попри такі дані, усередньому за рік показник зріс на 1,1%, що стало найнижчим рівнем з 2001 року.


Таку статистику експерти сприйняли по-різному. Деякі з них вважають, що економічний спад уже досяг свого "дна" і далі має наступити період відновлення й зростання. Інші ж застерігають, що слід чекати на чергову порцію невтішних даних.


"Економіка стала заручником негативних циклів, які при повторенні пoсилюються. Втрата робочих місць відразу ж відбивається на витратах споживачів, криза на фінансовому ринку заважає обігу кредитування. Це призведе до ще більшого зниження цін на нерухомість, а глобальна рецесія - до зменшення імпорту", - пояснює старший економіст "Economy.com" Августин Фошер.


На думку фахівця аналітичної компанії "IHS Global Insight" Нарімана Беравеша, у першому кварталі 2009 року статистика буде іще гіршою. Він вважає, що слід бути готовими до зменшення ВВП на 7- 8% лише за перший квартал поточного року.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3941. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект