НОВИНИ

03.03.2009 | ЄС координуватиме підтримку України зі збереження макроекономічної стабільності з МВФ та Світовим банком
За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграція"

Європейські країни мають поділити відповідальність за макроекономічну стабільність усього європейського регіону. Такого висновку дійшли глави держав і урядів ЄС під час неформального саміту у Брюсселі, повідомив під час прес-конференції прем'єр-міністр головуючої в Євросоюзі Чехії Мірек Тополанек.







"Підтримка фінансової та макроекономічної стабільності в цьому регіоні є для нас ключовим положенням. Це стосується, передусім, стабільності банківського сектору. Збереження принципу вільного пересування капіталів є дуже важливим у цьому контексті. Ми не вживатимемо заходів із підтримки банківського сектору лише на національному рівні. Нам потрібна також краща координація у випадках, коли ми маємо справу з третіми країнами. Наприклад, у випадку з Україною для нас важливо координувати власні зусилля з такими фінансовими інституціями, як МВФ та Світовий банк", - сказав представник чеського головування Євросоюзу.


Тополанек зазначив, що в сучасних умовах треті країни можуть звернутися до ЄС із закликом до застосування певних інструментів двосторонньої співпраці. Прикладом такої діяльності є заходи, що здійснюються вже зараз для стимулювання економіки в країнах-учасницях Європейської політики сусідства. Згадані країни мають відчути практичні результати такої співпраці з Євросоюзом уже протягом поточного року, додав він.


За словами чеського урядовця, під час саміту тема стабільності у країнах Центральної та Східної Європи, інформація щодо яких великою мірою "підігрівається" повідомленнями преси, обговорювалася окремо. "Ці країни вже досягли суттєвого прогресу у власному розвитку, тож перспектива для його сталого продовження та економічного зростання для них є дуже доброю", - наголосив Тополанек.


Він підкреслив, що ситуація в європейських країнах є різною через відмінні політичні, інституційні та економічні обставини у них. "Саме тому ми маємо розглядати кожну ситуацію окремо, і реагувати відповідно. Ми маємо окремо поглянути на країни-члени, держави, які готуються до входження у Євросоюз, а також на держави, які на сьогодні вважаються "третіми країнами". Ми маємо розподілити між собою відповідальність за досягнення макроекономічної стабільності в усьому регіоні", - зазначив чеський урядовець.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5442. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект