НОВИНИ

17.03.2009 | Партія Меркель – за перерву в розширенні ЄС
Джерело - Європейський простір

За перерву в процесах розширення Європейського союзу висловилися канцлер Німеччини Ангела Меркель. З такою позицією її партія ХДС/ХСС виходить на вибори до Європейського парламенту.


 


Німецькі християнські демократи на чолі з канцлером Ангелою Меркель тиснуть на гальма в процесах розширення Європейського Союзу. Представляючи в Берліні позиції своєї політичної сили на виборах до Європейського парламенту, Меркель наголосила, що Євросоюзу потрібна тривала фаза консолідації, перш ніж він зможе прийняти нові країни. Нині перевагу слід віддавати закріпленню внутрішньої ідентичності та зміцненню інституцій всередині Європейського Союзу, сказала канцлер Німеччини.


«Ласкаво просимо» лише для Хорватії?


У короткостроковій перспективі глава німецького уряду бачить у Євросоюзі лише Хорватію. А от іншим бажаючим, як то Македонії, Чорногорії чи Албанії слід набратися терпіння, вважає Меркель. Як довго має тривати перерва в процесах розширення спільноти, канцлер не сказала. Але запевнила, що за нею буде й нова фаза розширення ЄС. «Європа не закривається»,- наголосила Меркель. За її словами, принципова перспектива для вступу балканських країн залишається.


Принципове «ні» - Туреччині


У виборчій програмі ХДС/ХСС, яку презентували до виборів у Європейський парламент, зафіксована негативне ставлення цієї політичної сили до вступу Туреччини до ЄС. Анкара ось уже впродовж багатьох років намагається отримати членство в Євросоюзі. Але за нинішньої ситуації для Туреччини слід шукати можливості для привілейованого партнерства з ЄС, сказала Меркель.


У вівторок у Брюсселі журналістам буде представлено передвиборну кампанію до виборів у Європейський парламент, що пройдуть у червні.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3090. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект