НОВИНИ

17.03.2009 | Рада міністрів ЄС закликала до поглиблення міжнародних зусиль з афганського врегулюван
Джерело - УКРІНФОРМ "Україна-Євроінтеграція"

Резолюція Ради міністрів ЄС із загальних справ та зовнішніх відносин, засідання якої відбулося вчора в Брюсселі, закликає міжнародну спільноту до більш інтенсивних та злагоджених зусиль для врегулювання ситуації в Афганістані.


"Рада вважає, що виклики, з якими стикається Афганістан та весь регіон, вимагають поновлення міжнародних зусиль, в яких ЄС відіграватиме головну роль. Євросоюз підтверджує власні довгострокові зобов'язання щодо тісної співпраці з народом та урядом Афганістану для стабілізації, відновлення та розвитку цієї країни", - йдеться у документі.


Рада міністрів ЄС зробила особливий наголос на важливості того, щоб ключову роль у процесах відновлення та стабілізації Афганістану відігравав національний уряд цієї країни, який у координації з міжнародними інституціями має бути здатним самотужки вирішувати складні проблеми, включаючи боротьбу з наркотиками та забезпечення безпеки.


У цьому контексті європейські міністри наголосили на важливості проведення вільних та демократичних президентських та загальних виборів в Афганістані у серпні поточного року. Євросоюз висловив намір виділити "суттєву фінансову допомогу" та надіслати в Афганістан спостережну виборчу місію, за умови гарантування для її членів необхідного рівня безпеки.


Європейські міністри також підтвердили намір продовжувати в Афганістані місію EUPOL у рамках спільної політики з безпеки і оборони. Головним призначенням цієї місії є формування національних поліцейських сил Афганістану, які мають стати ключовим елементом у підтриманні громадського порядку та вирішенні проблем безпеки в цій країні.


Учасники зустрічі наголосили на особливій важливості для регіональної стабільності розвитку конструктивних відносин між Афганістаном та Пакистаном. У цьому контексті Євросоюз має намір продовжувати відігравати свою роль у Пакистані, підтримувати зусилля влади цієї країни у зміцненні верховенства права, стабільності і безпеки.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект