НОВИНИ

10.03.2009 | Румунія просить ЄС про рятувальне коло
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Румунія звернулася до Європейської комісії з проханням про фінансову допомогу. Відповідні переговори з цією найбіднішою країною ЄС відбудуться вже найближчими днями, повідомив єврокомісар з питань економіки Хоакін Альмунія в Брюсселі.Басеску з румунським прапором 

Услід за Угорщиною та Литвою


Румунський президент Траян Басеску, виступаючи в понеділок перед парламентом у Бухаресті, заявив, що його країні потрібне рятувальне коло. «Ми повинні подумати про те, як фінансувати бюджетний дефіцит і як діяти, коли приватний сектор більше не зможе погашати свої кредити», - зазначив Басеску. За його словами, допомогу від Європейського союзу слід скоординувати з допомогою від Міжнародного валютного фонду. Раніше по допомогу до Євросоюзу зверталися Угорщина та Литва, які вже отримали мільярдну допомогу з кризового фонду ЄС.


Вимоги до введення євро не послаблять


Водночас голова єврогрупи, прем’єр-міністр Люксембургу Жан-Клод Юнкер відкинув вимоги щодо послаблення критеріїв для запровадження в нових країнах-членах ЄС єдиної європейської валюти. Досі перш ніж запровадити євро ці країни мали щонайменше два роки проходити підготовку. Угорщина та Польща виступили з пропозицією скоротити цей час через фінансову кризу.


Вірменія отримає кредит МВФ


Тим часом Вірменія, яка також зазнає труднощів у зв’язку зі світовою економічною та фінансовою кризою, отримає від Міжнародного валютного фонду кредит у розмірі 540 мільйонів доларів. Половину грошей Єреван може отримати в своє розпорядження одразу, повідомив речник МВФ у Вашингтоні. Ця колишня радянська республіка страждає насамперед від падіння цін на сировину, через що було скорочено багато робочих місць.


 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект