НОВИНИ

20.03.2009 | Польща готова надати значну фінансову підтримку проекту "Східного партнерства" - міністр МЗС РП
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Польща готова надати значну суму з національного бюджету на розвиток проекту "Східного партнерства". Про це вчора у Брюсселі на прес-конференції, присвяченій цій програмі, заявив міністр закордонних справ Польщі Р.Сікорський.


 Керівник польського зовнішньополітичного відомства закликав своїх колег з країн ЄС підтримати асигнування додаткових 600 млн євро до 2013 року на розвиток "Східного партнерства". "Для того, щоб ця ініціатива могла бути корисною для нас і наших партнерів, вона потребує відповідного фінансування. Запропонована Єврокомісією сума у розмірі 600 млн євро є абсолютним мінімумом", - висловився Р.Сікорський.


Міністр ще раз підкреслив, що програма не спрямована проти Росії, яка також зможе брати участь в її окремих проектах. Він також висловив сподівання, що "другом Східного партнерства" стануть США.


На дводенному саміті ЄС, що розпочався сьогодні у Брюсселі, затверджуватиметься проект поглиблення відносин з шістьма пострадянськими країнами (Україна, Молдова, Білорусь, Грузія, Вірменія, Азербайджан). Очікується, що Польща, Швеція та інші прибічники програми у проханні надати фінансову підтримку "Східному партнерству" можуть зіткнутися зі спротивом з боку країн Євросоюзу з південної Європи. Франція, Італія, Португалія побоюються, що фінансування "Східного партнерства" зможе відбутися за рахунок зменшення допомоги середземноморським сусідам Євросоюзу - Марокко, Алжиру, Тунісу тощо.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект