НОВИНИ

31.03.2009 | Обама автобудівникам: Реформуйтеся
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах президент Барак Обама відкинув прохання про додаткову фінансову допомогу з боку автобудівних концернів Детройта, які балансують на краю банкрутства. Світові фондові ринки, включно з американськими, реагували на це рішення значним падінням курсу цінних паперів, що поглибило фінансову кризу.
Президент Барак Обама оголошує план допомоги автовиробникам у Білому домі. Поруч — міністр фінансів Тімоті Гайтнер. 30 березня 2009 року


 

Ідеться про скрутне становище лише двох концернів із детройтської трійці – General Motors i Chrysler. Ford стверджує, що виживе й без урядових кредитів.


Щодо General Motors, то уряд примусив звільнитися генерального директора концерну Ріка Вагоніра після того, як Білий дім відкинув його план перебудови.


Це безпрецедентний крок. Ніколи раніше уряд не диктував умови приватним корпораціям.


Ваґонір дев’ять років стояв на чолі General Motors і довів автовелетня до такого стану, що курс його акцій впав на 95 відсотків: був 70 доларів, а нині менше від 3 доларів.


Але Обама підкреслив у своїй заяві, що він кровно зацікавлений у виживанні американської автобудівної промисловості, що вона мусить успішно конкурувати на світовому ринку. Одначе, сказав президент, «наша автоіндустрія не рухається достатньо швидко у правильному напрямку».


Торік адміністрація президента Джорджа Буша надала 17 мільярдів доларів кредитів з метою допомогти автовелетням General Motors i Chrysler вижити за умови, щоб ці компанії виробили прийнятні плани реорганізації виробництва. Вони ці плани склали, але президент Обама їх відкинув. Нових грошей їм поки що не дали.


Допомога буде, але за певних умов


Хоча президент назвав зусилля автоконцернів «неадекватними», він разом із тим пообіцяв надати для General Motors «достатню кількість робочого капіталу», що має вистачити на 60 днів. За цей час корпорація повинна підготувати прийнятний проект реорганізації.


Щодо концерну Chrysler, то становище цієї компанії Обама назвав більш небезпечним. Італійський концерн Fiat запропонував корпорації Chrysler об’єднатися.


Відтак американський уряд вимагає, щоб Chrysler у тридцятиденний термін подолав усі перепони на шляху до цієї домовленості. Якщо це буде зроблено, тоді, сказав Обама, «ми зважимо можливість надати кредити на суму до 6 мільярдів доларів, щоб сприяти успіхові цього плану».


Підтримка і для покупців


Водночас президент оголосив кроки, що мають заспокоїти потенційних покупців детройтської продукції. Федеральний уряд почне підкріплювати гарантійні зобов’язання, що їх виробники надають покупцеві нового авто.


Принагідно Обама нагадав, що закон про економічні стимули, котрий він нещодавно підписав, передбачає заохочення для американців, щоб вони купували американські нові авто. Зокрема, такі покупці зможуть відраховувати від федеральних податків вартість купівлі. За словами президента, ця пільга сприятиме купівлі понад ста тисяч нових автомобілів.


Разом із тим Обама наголосив: «Уряд Сполучених Штатів не зацікавлений у тому, щоб керувати діяльністю General Motors. Ми не маємо жодного наміру керувати General Motors. Одначе ми не можемо толерувати хибні рішення, і ми не можемо узалежнювати виживання нашої автоіндустрії від безкінечного потоку грошей платників податків».


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект