НОВИНИ

18.03.2009 | Президент США закликав американських законодавців підтримати проект бюджету на 2010 фінансовий рік
Джерело - УКРІНФОРМ

Президент США Барак Обама закликав американських законодавців підтримати проект бюджету на 2010 фінансовий рік. Свою позицію з цього приводу глава держави виклав перед тим, як провести зустріч з главами бюджетних комітетів Палати представників та Сенату.


"Оскільки зараз - не зовсім звичайні часи, я розглядаю цей документ далеко не лише як набір програм. Я вважаю його економічним проектом нашого майбутнього та основою відновлення", - наголосив глава Білого дому.


Барак Обама визнав, що бюджет не може вирішити відразу усіх проблем, особливо в контексті величезного дефіциту, успадкованого від попередньої адміністрації, та наслідків рецесії. Глава держави підкреслив, що США не повернуться до економіки, яка базувалася на "безвідповідальних спекуляціях, надвитратах, сумнівних кредитах та штучно завищених цінах на нерухомість".


Майже 634 млрд доларів США в рамках документу заплановано на проведення системної реформи у сфері охорони здоров'я. Попри заяви критиків, які вважають такі плани надто амбіційними й несвоєчасними, Барак Обама наголосив, що не має наміру зменшувати статті видатків "на довгострокові перспективи розвитку країни".


"Оскільки надзвичайно велику кількість американців від банкрутства відділяє лише одна хвороба, ми зробили історичний крок щодо реформування системи охорони здоров'я. Це має врешті зменшити вартість медичних послуг для родин, для бізнесу й місцевих урядів", пояснив президент.


Глава американської адміністрації нагадав про необхідність негайно провести низку реформ у сфері освіти. Навіть за часів економічної кризи це є першочерговим завданням. Країна, яка відстає в освіті сьогодні, завтра не буде конкурентоздатною, вважає Барак Обама.


Передбачаючи складні дебати в комітетах і обох конгресових палатах щодо статей бюджету, глава держави закликав законодавців об'єднатися навколо його прийняття. "Масштаб проблем, що стоять перед нами, потребує від Вашингтону не політичних тактик, а результативних ідей. Нам потрібно не більше тем для суперечок, а більше вирішених питань", - підсумував президент.


Розмір бюджету, що має підтримати економіку країни за складних часів глибокої кризи, становить 3,6 трлн доларів. Документ передбачає дефіцит в 1,75 трлн доларів США.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект