НОВИНИ

23.03.2009 | Прем'єр Угорщини йде з посади через кризу
Джерело - Українська служба ВВС

Прем’єр-міністр Угорщини Ференц Дюрчань заявив, що піде у відставку через різке падіння популярності його уряду на тлі глобальної економічної кризи.Лідер соціалістів, який перебуває на посаді з 2004-го року, сказав на з’їзді партії, що, на його думку, він є перешкодою на шляху подальших економічних і соціальних реформ.Він повинен офіційно повідомити парламент про своє рішення у понеділок.


Угорщина, яка зазнала важкого удару в результаті кризи, отримала кредит МВФ у жовтні минулого року розміром понад 25 мільярдів доларів.


Рейтер цитує пана Дюрчаня, який сказав: «Я чую, що я є перешкодою у співпраці, необхідній для змін, для стабільної урядової більшості і для відповідальної поведінки опозиції. Я сподіваюся, що лише я є перешкодою, тому що в такому разі я усуваю цю перешкоду зараз. Я пропоную, аби ми зараз сформували новий уряд за нового прем’єр-міністра.»


Ф.Дюрчаня було переобрано 2006-го року і він став першим в Угорщині прем’єром після розвалу комунізму 1989-го року, який утримався на посаді.


Проте, коли у вересні 2006-го року до засобів інформації потрапив відеозапис, в якому він визнав, що сказав неправду про поганий фінансовий стан країни, аби виграти вибори, в Угорщині спалахнули безпорядки, які тривали тиждень.


Кореспонденти кажуть, що попри те, що пан Дюрчань зменшив дефіцит бюджету, він не зміг здобути підтримку широких економічних реформ.


За словами оглядачів, його популярність сягла рекордно низької позначки через підвищення податків і скорочення витрат впродовж минулих трьох років.


Ференц Дюрчань


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект