НОВИНИ

25.03.2009 | Саміт зі "Східного партнерства" можуть перенести?
Джерело - "Комерсант-Україна", Українська правда

Саміт "Східного партнерства", запланований на 7 травня, може бути перенесений із Праги в інше місто.


Це пов'язано з тим, що празький Конгрес-центр, у якому планувалося проводити зустріч на вищому рівні, виявився зарезервованим під інший захід.


За однією з версій, пише газета, саміт "Східного партнерства" відбудеться 7 травня в Брюсселі.


Остаточне рішення з цього питання поки не прийняте, але в рішенні Європейської ради від 20 березня, опублікованому на сайті Єврокомісії, Прага не згадується.


Як відомо, на саміті 7 травня очікується започаткування "Східного партнерства", яке передбачає посилення співпраці з такими країнами, як Україна, Вірменія, Азербайджан, Бєларусь, Грузія та Молдова, - без включення їх до Євросоюзу.


Напередодні заступник глави секретаріату президента України Андрій Гончарук, який курує зовнішньополітичні питання, заявив, що Київ незадоволений останніми змінами, внесеними Європейською радою в концепцію "Східного партнерства" на самміті 19-20 березня.


Він відзначив, що Європейська рада виключила з концепції слова про те, що метою СП є "політична асоціація та економічна інтеграція" ЄС і держав-партнерів, а в "візовому розділі" документа норма про довгострокову перспективу скасування візового режиму виявилася замінена фразою про його можливу лібералізацію.


"Такі зміни ставлять під сумнів спроможність "Східного партнерства" забезпечити "значне посилення" політики ЄС відносно своїх східноєвропейських партнерів, про що йдеться у декларації Європейської Ради", - підкреслив Гончарук.


Він також відзначив розчарування України в зв'язку з тим, що в концепції СП немає навіть опосередкованих згадувань про перспективу членства країн-партнерів у ЄС.


За словами Гончарука, корективи, внесені в концепцію "Східного партнерства" додатковою декларацією Європейської Ради від 19-20 березня, свідчать "про певне ослаблення її (концепції СП) амбітності".


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект