НОВИНИ

18.03.2009 | НАТО не представляє для Росії жодної загрози - російський військовий експерт
Джерело - УКРІНФОРМ

НАТО жодної загрози для Росії не представляє. Про це сьогодні заявив директор Інституту політичного та військового аналізу Олександр Шаравін у ефірі радіостанції "Ехо Москви".За словами О.Шаравіна, Альянс перестав бути ворогом номер один з часів розпаду Радянського Союзу. "Нинішні російські збройні сили представляють уламок збройних сил СРСР. Це ні не погано, ні добре, але це збройні сили тієї держави, якої вже немає", - сказав він.


Однак традиція боятися НАТО у Москви залишилася, хоча сьогоднішня Росія - не уламок попередньої держави, вважає експерт. За його словами, у Росії тепер нові цілі, нові цінності, нові союзники і, звичайно, нові противники. "А армію ми маємо як уламок попередньої держави. У тієї армії, звичайно, противниками були США і НАТО і ці традиції поки що ніхто не змінював", - сказав він, додавши, що в російських військових вузах "як навчали, так і навчають, що НАТО є загрозою".


Військовий аналітик пояснив, що НАТО насправді сьогодні не може представляти загрозу для Росії з ряду обставин. "Принаймні, вона (організація) нині аморфна, має різноспрямовані інтереси, у ній понад 20 держав, які однією ідеєю не дуже й об'єднані", - вважає він. Як підтвердження О.Шаравін привів операцію в Афганістані. "Вони (країни-члени НАТО) по кілька разів збиралися і не можуть ухвалити (по Афганістану) рішення. Якщо вони не можуть вирішити питання з Афганістаном, то хіба може йти мова про велику війну? Це абсурд!" - заявив він.


Порушуючи питання вступу України в НАТО, експерт нагадав, що деякі російські політики вже говорили, що саме по собі розширення НАТО загрози для Росії не представляє. На його думку, агресивна риторика Москви пов'язана більше з психологічними мотивами. "Так, це неприємно, оскільки це робиться без урахування нашої думки. А кому приємно, коли з'являються якісь нові озброєні формування або нові держави входять у військово-політичний блок без нашого відома?", - пояснив О.Шаравін.


У зв'язку з обранням нового керівництва США експерт не чекає швидкого вступу в організацію України та Грузії. "Він (Обама) не піде на такий крок сьогодні, і Росії не треба займатися антинатівською і антиамериканською риторикою. Тим паче, що намітилися кроки по зближенню після серпневої кризи", - пропонує експерт.


Він вважає, що у Росії зі США більше спільних інтересів, ніж протиріч - непоширення ядерної зброї та засобів доставки, боротьба з тероризмом, Афганістан, Іран.


Але при цьому військовий аналітик не чекає швидкої відмови від критики НАТО, а криза лише посилила цю думку. "Це зручна тема (для громадської думки). А змінювати на переправі коней навряд чи варто. Тим більше заявити, що у нас інші ймовірні противники, - на це навряд чи хто те насмілиться", - резюмував Олександр Шаравін.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект