НОВИНИ

13.03.2009 | НАТО повинно поглиблювати відносини з Україною - міністр оборони Польщі
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Північноатлантичний Альянс повинен і надалі поглиблювати відносини з Україною. Про це у Варшаві під час І Трансатлантичного форуму заявив міністр оборони Польщі Богдан Кліх.


Оцінюючи глобальні виклики перед організацією, Б.Кліх відзначив, що Альянс має зберегти оборонний характер своєї діяльності і не брати на себе занадто багато завдань. Він висловив думку, що НАТО може більш активно брати участь в енергетичній безпеці регіону, наприклад, охороняючи транзитну інфраструктуру постачання енергоносіїв. Однак виклики, пов'язані зі зміною клімату, не повинні бути у компетенції організації, переконаний міністр.


Урядовець також відзначив, що сьогодні стратегічна концепція НАТО не відповідає еволюції, яку здійснила європейська політика безпеки за останні кілька років. "Відносини між ЄС та НАТО повинні бути заново окреслені, щоб відповідати викликам, перед якими стоять ці спільноти", - заявив Б.Кліх.


Міністр висловив думку, що операція НАТО в Афганістані є тестом на ефективність організації. "Якщо у національних інтересах Польщі сильний та солідарний Альянс, то цей іспит ми повинні скласти разом", - заявив Б.Кліх.


Як повідомляв УКРІНФОРМ, у рамках відзначення 10-ї річниці членства Польщі у Північноатлантичному Альянсі та 60-річчя створення організації у Варшавському університеті відбувається I Трансатлантичний Форум, де польські та міжнародні експерти діляться власними поглядами на майбутнє організації. Такі форуми традиційно привертають увагу противників НАТО. Перед будинком Варшавського університету, де відбувається подія, зібралося кілька десятків молодих людей з антинатовською тематикою, які скандували гасла з вимогою вивести польський контингент з Афганістану.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект