НОВИНИ

05.03.2009 | Мiнiстри закордонних справ НАТО можуть ухвалити рiшення про вiдновлення формальних засiдань ради НАТО-Росiя
Джерело - Сайт "Україна-НАТО" МЗС України

Мiнiстри закордонних справ країн НАТО на зустрiчi в четвер у Брюсселi обговорять ситуацiю в Афганiстанi та вiдносини з Росiєю. 


Як повiдомив напередоднi зустрiчi в середу у Брюсселi представник Пiвнiчноатлантичного Альянсу Джеймс Аппатурай, пiд час ранкової сесiї голови зовнiшньополiтичних вiдомств, серед яких також буде i новопризначений державний секретар США Хiлларi Клiнтон, яка братиме участь у такому заходi вперше, обговорять шляхи пiдтримки майбутнiх президентських i регiональних виборiв у Афганiстанi, призначених на 20 серпня.


"Ця дата дає альянсу технiчнi можливостi бути готовими для надання максимуму можливої пiдтримки виборчому процесу, зокрема, максимуму можливої безпеки", - сказав Д.Аппатурай.


Крiм того, Х.Клiнтон поiнформує мiнiстрiв про бачення США розвитку ситуацiї в Афганiстанi.


Другим питанням, яке стоїть на порядку денному, представник Альянсу назвав вiдносини з Росiєю.


Д.Аппатурай нагадав, що у Генерального Секретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера вiдбулися "контакти на полiтичному рiвнi з Росiйською Федерацiєю - послом Дмитром Рогозiним i вiце-прем'єром Сергiєм Iвановим у Мюнхенi". "Вiн доповiсть мiнiстрам про полiтичнi контакти, i вони (мiнiстри) обговорюватимуть можливi кроки, зокрема можливiсть проведення формального засiдання ради НАТО-Росiя на рiвнi послiв i мiнiстрiв. Є чiткi сфери, де НАТО i Росiя мають спiвпрацювати бiльш повно - Афганiстан, тероризм", - сказав вiн.


Водночас, як наголосив чиновник НАТО, можливе рiшення вiдновити формальне засiдання ради Росiя-НАТО не має на метi якої-небудь змiни позицiї стосовно подiй, якi вiдбулися в серпнi, а також стосовно можливого рiшення Росiї побудувати вiйськовi бази на грузинській територiї.


Крiм того, пiд час другої сесiї мiнiстри обговорюватимуть декларацiю безпеки альянсу. "Це завдання поставили генеральному секретарю мiнiстри, i декларацiю буде ухвалено на самiтi у квiтнi. Документ має наголосити на рiшучостi НАТО виконувати свою мiсiю, зокрема щодо колективної безпеки", - сказав Дж.Аппатурай.


За його словами, також цей документ намiтить роботу, яка має завершитися ухваленням нової стратегiчної концепцiї.


Дж.Аппатурай також повiдомив, що наступного тижня - з 11 до 13 березня у штаб-квартирi святкуватимуть 10-рiччя вступу Угорщини, Польщi та Чехiї до НАТО, у зв'язку з чим генсек альянсу вiдвiдає всi три країни.


 Як повiдомлялося ранiше, у зв'язку з подiями в Грузiї в серпнi мiнiстри закордонних справ альянсу ухвалили рiшення про неможливiсть ведення справ iз Росiєю в режимi, що iснував ранiше, i який передбачає формальнi засiдання ради Росiя-НАТО.


 


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект