Мiнiстри закордонних справ країн НАТО на зустрiчi в четвер у Брюсселi обговорять ситуацiю в Афганiстанi та вiдносини з Росiєю.
Як повiдомив напередоднi зустрiчi в середу у Брюсселi представник Пiвнiчноатлантичного Альянсу Джеймс Аппатурай, пiд час ранкової сесiї голови зовнiшньополiтичних вiдомств, серед яких також буде i новопризначений державний секретар США Хiлларi Клiнтон, яка братиме участь у такому заходi вперше, обговорять шляхи пiдтримки майбутнiх президентських i регiональних виборiв у Афганiстанi, призначених на 20 серпня.
"Ця дата дає альянсу технiчнi можливостi бути готовими для надання максимуму можливої пiдтримки виборчому процесу, зокрема, максимуму можливої безпеки", - сказав Д.Аппатурай.
Крiм того, Х.Клiнтон поiнформує мiнiстрiв про бачення США розвитку ситуацiї в Афганiстанi.
Другим питанням, яке стоїть на порядку денному, представник Альянсу назвав вiдносини з Росiєю.
Д.Аппатурай нагадав, що у Генерального Секретаря НАТО Яапа де Хооп Схеффера вiдбулися "контакти на полiтичному рiвнi з Росiйською Федерацiєю - послом Дмитром Рогозiним i вiце-прем'єром Сергiєм Iвановим у Мюнхенi". "Вiн доповiсть мiнiстрам про полiтичнi контакти, i вони (мiнiстри) обговорюватимуть можливi кроки, зокрема можливiсть проведення формального засiдання ради НАТО-Росiя на рiвнi послiв i мiнiстрiв. Є чiткi сфери, де НАТО i Росiя мають спiвпрацювати бiльш повно - Афганiстан, тероризм", - сказав вiн.
Водночас, як наголосив чиновник НАТО, можливе рiшення вiдновити формальне засiдання ради Росiя-НАТО не має на метi якої-небудь змiни позицiї стосовно подiй, якi вiдбулися в серпнi, а також стосовно можливого рiшення Росiї побудувати вiйськовi бази на грузинській територiї.
Крiм того, пiд час другої сесiї мiнiстри обговорюватимуть декларацiю безпеки альянсу. "Це завдання поставили генеральному секретарю мiнiстри, i декларацiю буде ухвалено на самiтi у квiтнi. Документ має наголосити на рiшучостi НАТО виконувати свою мiсiю, зокрема щодо колективної безпеки", - сказав Дж.Аппатурай.
За його словами, також цей документ намiтить роботу, яка має завершитися ухваленням нової стратегiчної концепцiї.
Дж.Аппатурай також повiдомив, що наступного тижня - з 11 до 13 березня у штаб-квартирi святкуватимуть 10-рiччя вступу Угорщини, Польщi та Чехiї до НАТО, у зв'язку з чим генсек альянсу вiдвiдає всi три країни.
Як повiдомлялося ранiше, у зв'язку з подiями в Грузiї в серпнi мiнiстри закордонних справ альянсу ухвалили рiшення про неможливiсть ведення справ iз Росiєю в режимi, що iснував ранiше, i який передбачає формальнi засiдання ради Росiя-НАТО.
|