Датський прем’єр Расмуссен стає дедалі ймовірнішим кандидатом на пост генерального секретаря НАТО. Після того, як його кандидатуру підтримали Німеччина, Франція та Великобританія, свою згоду висловили також США.
Андерс Фог Расмуссен є достатньо досвідченим політиком, аби розуміти: чим більше він коментуватиме своє ймовірне обрання на пост генсека НАТО, тим примарнішими будуть його шанси. Тому 56-річний датський прем’єр на запитання журналістів про свої генсеківські амбіції воліє радше відмовчуватися.
Важлива підтримка з Вашингтона
Спекуляції довкола його кандидатури посилилися останніми днями, після того, як європейські ЗМІ процитували американські джерела, згідно з якими нова адміністрація США готова прийняти кандидатуру датчанина. Підтримкою німців, французів та британців він заручився ще раніше.
Остаточне рішення щодо того, хто стане новим Генеральним Секретарем НАТО, мають ухвалити на ювілейному саміті НАТО, що відбудеться вже за два тижні. Нинішній очільник Північноатлантичного альянсу, нідерландець Яап де Хооп Схеффер звільнить пост влітку цього року.
Потенційні камені спотикання
Традиційно посаду обіймають представники європейських країн. Те, що Расмуссен походить з невеликої європейської країни, забезпечує йому більше підтримки. Щоправда, країни Центральної та Східної Європи нарікають, що настав час, аби нарешті хтось з їхніх лав очолив НАТО.
Як пишуть датські ЗМІ, каменем спотикання для Расмуссена може стати вето Туреччини. Данія та її прем’єр мають погану репутацію в ісламському світі після опублікування 2006 року в датській газеті карикатур на Мохаммеда.
|