НОВИНИ

13.03.2009 | Генсек НАТО привітав намір Франції повернутися до участі у військовій структурі Альянсу
Джерело - УКРІНФОРМ

Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер привітав намір Франції повернутися до участі у військовій структурі Альянсу. Заяву про такий намір напередодні під час виступу на конференції з питань безпеки у Парижі висловив президент Франції Ніколя Саркозі.Ініціатива президента Саркозі розпочинає формальну процедуру повернення Франції до повноправної участі у Північноатлантичному Альянсі, яка має завершитися рішенням французького парламенту.


"Я тепло вітаю вибір президента Франції. Його рішення вбирає у себе як досягнення поступового зближення НАТО і Франції протягом останніх 15 років, так і новий імпульс для поглиблення відносин між Францією і Альянсом під час саміту у Страсбурзі/Кілі (Strasbourg/Kehl), який має відбутися всього за кілька тижнів та під час якого НАТО стоятиме перед стратегічними рішеннями щодо власного майбутнього", - зауважив Схеффер.


Він підкреслив, що Франція завжди була важливим союзником у рядах НАТО, її поточний внесок в операції та місії Альянсу є критично важливим. Повномасштабна участь Франції у всіх процесах прийняття рішень та планування як з цивільних, так і з військових справ має зробити Альянс ще сильнішим.


"Я думаю, це також відкриє нові перспективи для більш грунтовних, довірливих та взаємодоповнюючих відносин між НАТО і ЄС. Президент Саркозі сказав, що відразу після того, як будуть відомі результати парламентських дебатів на наступному тижні, він письмово поінформує всіх союзників про прийняте рішення. Як Генеральний секретар та охоронець процедур організації я забезпечу, щоб всі належні кроки були зроблені для виконання рішення Франції", - підкреслив Яаап де Хооп Схеффер.


Як пояснив кореспондентові УКРІНФОРМу речник НАТО Джеймс Апатурай, процедура повернення Франції до участі у військовій структурі НАТО не вимагає додаткових рішень з боку союзників по Альянсу або будь-якої ратифікації ними відповідної пропозиції. Таким чином, повернення Франції до повноправної участі у процесах прийняття рішень та планування в межах НАТО є її суто національною прерогативою.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект