НОВИНИ

13.03.2009 | Президент Польщі: НАТО має сказати «так» Україні та Грузії
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

«Членство в НАТО принесло б Україні та Грузії не просто гарантію безпеки цих країн. Це було б також в інтересах Євросоюзу та для цілісності євроатлантичної спільноти», - підкреслив президент Польщі Лех Качинський на прийомі з нагоди десятої річниці вступу його країни до Альянсу. За його словами, розширення НАТО має включати також Балкани, але для Польщі вирішальне значення матиме вступ України та Грузії.



Лех Качинський

У четвер Польща, Чехія та Угорщина відзначали десяту річницю вступу до НАТО. Це була перша хвиля розширення НАТО з часу падіння «залізної завіси». Країни підбили позитивний підсумок цього кроку. За словами польського президента, вступ цих держав до НАТО остаточно поклав край політичному поділові Європи на «вільний світ» та «інший бік». Для Польщі це був прорив, зазначив Качинський. НАТО попивене залишатися військовим союзом, здатним до оборони своїх членів, а також своїх цінностей».


 


Також Генеральний Секретар НАТО Яаап де Хооп Схеффер висловився за вступ нових країн до Альянсу. «Двері залишатимуться завжди відкритими для майбутніх членів», - наголосив Схеффер на урочистостях в Будапешті. За його словами, розширення НАТО залишатиметься однією з головних стратегій консолідації Європи.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект