Першу зупинку міністр оборони Німеччини Франц-Йозеф Юнг зробить у місті Мазарі-Шарифі, де розташовано військовий табір з двома тисячами німецьких військовослужбовців. Юнг має намір оцінити рівень небезпеки для дислокованих в Афганістані німецьких солдатів, а також ознайомитися з тим, як відбувається співпраця між військовими та цивільними силами. Особливу увагу Юнг приділить навчанню, що проводиться у центрі з підготовки афганських поліцейських.
У центрі уваги також Пакистан
Також однією з тем візиту німецького міністра стане залучення Пакистану до процесу стабілізації: «Пакистан є місцем для переховування талібів і для рекрутування нових потенційних терористів, яких потім відряджають до Афганістану. Тому ми повинні ефективніше працювати саме над безпекою кордонів, зокрема з Пакистаном», - наголосив Юнг.
Наступними місцями зупинки глави військового відомства ФРН стануть міста Файзабад і Кундуз. Напередодні Юнг провів також переговори в Узбекистані – стратегічно важливій країні для постачання бундесверівців в Афганістані. Нині тут дислоковано 3 800 німецьких військовослужбовців Це третій за величиною іноземний контингент після американського та британського.
Американські урядовці зачастили до Брюсселю
Тим часом про Афганістан нині говоритиме також американський віце-президент Джо Байден, який відвідає штаб-квартиру НАТО в Брюсселі. Вашингтон хоче домовитися про нову стратегію в Афганістані ще до ювілейного саміту НАТО, що відбудеться на початку квітня. Американці готові надіслати в цю країну додаткових 17 тисяч солдатів. «Від того, як виглядатиме наша нова стратегія, справді багато що залежить. Ми всі маємо нести за неї відповідальність», - наголосив Байден.
З моменту приходу Обами до влади США всіляко намагаються підкреслити важливість трансатлантичної співпраці. Буквально кілька днів тому, минулого четверга, до Брюсселю приїздила Держсекретар Хіларі Клінтон, яка взяла участь у зустрічі міністрів закордонних справ НАТО.
|