НОВИНИ

02.03.2009 | 25 мільярдів євро для Східної Європи
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Банки та фінансові компанії Східної та Центральної Європи мають отримати упродовж двох років значну фінансову підтримку від Світового банку, Європейського банку реконструкції та розвитку і Європейського інвестиційного банку. Ці три найбільші світові фінансові установи оголосили про спільне створення програми допомоги банкам та компаніям країн, що найбільше потерпають від нинішньої кризи. Їм вони нададуть допомогу у сумі 24 з половиною мільярди євро. Європейські інституції жваво привітали таку ініціативу.Світовий банк, Європейський банк реконструкції та розвитку і Європейський інвестиційний банк вирішили об’єднати зусилля і допомогти країнам, що найбільше потерпають від кризи, – державам Східної та Центральної Європи.


Найзначніші фінансові вливання отримають Польща, Угорщина та Чехія. Проте гроші, що будуть надані, мають першочергово піти на надання кредитів підприємствам.


Речник Європейської Комісії каже, що Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк та Світовий банк об’єднають зусилля разом із приватними банками та їхніми філіями, яких це стосується, а також владними структурами. Допомога, яку вони нададуть, матиме на меті зміцнити банки та заохотити надання кредитів.


Відновити довіру та припинити падіння


Уряди та установи влади цих держав і наглядові фінансові структури за участі згаданих трьох світових фінансових інституцій мають разом проаналізувати нагальні потреби східноєвропейських фінансових компаній.


Основна мета цього проекту – допомогти ослабленим кризою економікам нових членів Євросоюзу. Багатомільярдна допомога має у першу чергу повернути довіру до банків, відчинити їхні двері для надання позик великим та дрібним підприємствам, компаніям цих країн.


При цьому представниця Єврокомісії Амелія Торріш зазначила, що для всіх – і старих, і нових членів ЄС, разом із кандидатами на вступ і сусідами Євросоюзу – слід створити умови, які допоможуть їм якомога швидше вийти з кризи.


«Ми сподіваємося, що спільні зусилля і ЄС, і світових фінансових установ допоможуть нам задовольнити фінансові потреби, і особливо створити умови для економічного відновлення, припинити нарощування цієї негативної спіралі», – зауважила речниця.


В офіційному комюніке Світового банку говориться, що ця ініціатива є додатком до відповідей на кризу національних урядів та інших владних установ. Це має бути швидка, широкоформатна та скоординована допомога.


Стурбованість скрутним становищем, у якому опинилася банківська система країн Східної Європи, з’явилася після нещодавнього оприлюднення даних декількох європейських моніторингових груп. Дослідження свідчать про набагато швидше погіршення стану банківсько-фінансової системи східних та балканських держав порівняно з країнами «Старої Європи».


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4661. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект