НОВИНИ

12.03.2009 | Freedom House помістив Україну в список вільних країн
За матеріалами - Korespondent

Американська неурядова організація Freedom House опублікувала новий звіт про ситуацію з правами людини в світі, згідно з якою Україна визнана вільною країною, пише видання "Дело".

Як пише видання, Freedom House оцінювала державні режими за 7-бальною шкалою, де 1 - максимальний рівень свобод, а 7 - максимальні обмеження прав людини.


При цьому права розділені на дві категорії: політичні і громадянські. За цим показником країни поділяють на три групи - невільні, вільні і частково вільні.


Згідно з рейтингом, Україна отримала 3 бали з політичних свобод і 2 бали за цивільним. Таким чином, зведений рейтинг країни склав 2,5 бали, що є мінімальним значенням, при якому країна відноситься до вільних. Показники Києва є одними з найкращих для країн пострадянського простору: по одному балу отримала Естонія та Литва, у Латвії - 1,5 бали.


Дело пише, що слідом за Україною з країн колишнього СРСР найбільш вільною є Грузія з 4 балами. Росію автори доповіді віднесли до категорії невільних країн поряд з Іраном, Китаєм, Венесуелою та Лівією. Дотримання політичних прав в Росії у Freedom House оцінили в 6, а за станом громадянських свобод країна отримала 5 балів. У торішньому дослідженні Росія заслужила такі ж оцінки, однак автори доповіді, як повідомляє Дело, відзначають, що ситуація з дотриманням прав і свобод в країні погіршилася..


Крім того, до невільних країн поряд з Росією експерти віднесли також Білорусь, Азербайджан і колишні радянські республіки в Середній Азії (за винятком Киргизстану).


Як повідомлялося, станом на березень 2009 року, Freedom House визнала найбільш невільною країною світу Судан, президента якого оголошено у розшук Міжнародним кримінальним судом в Гаазі.


У січні цього року Freedom House назвала найбільш невільною країною світу Північну Корею, а найбільш вільною - Фінляндію.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект