НОВИНИ

31.03.2009 | Медведєв їде до Меркель
За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Медведєв і Меркель прагнуть узгодити позиції перед самітом «великої двадцятки» в Лондоні, що запланований на четвер. Півроку тому у Вашингтоні вони вже зустрічалися з цією ж метою. Відтоді економічна ситуація в обох країнах погіршилася. Особливо Росія потерпає від світової економічної кризи та низьких цін на нафту.


Депутат бундестагу від правлячого Християнсько-демократичного союзу Карл-Георг Вельман вважає, що зустріч у Берліні – шанс поговорити про спільні економічні зусилля з подоланню фінансової кризи. «Я  очікую, що будуть обговорені теми, які для нас грають важливу роль, - це енергетика, майбутній саміт НАТО і інші теми світового значення», - сказав депутат.


Українське питанняМеркель прийматиме Медведєва через тиждень по тому, як Європейський Союз і Україна домовилися модернізувати українську газотранспортну систему. Ухвалене в Брюсселі рішення викликало надзвичайно сувору критику керівництва в Москві, яке побачило за ним спроби обійти інтереси Росії. «Моє особисте переконання, що в модернізацію газових шляхів України повинна бути включена і Росія. Обидва керівники будуть це обговорювати», - сказав депутат ХДС Вельман.


Німецькі політики проте добре усвідомлюють, що Росія знаходиться, як і раніше, в переломній фазі свого розвитку і тому  прагне не вирішувати свої проблеми, наприклад, пов'язані з фінансовою кризою, поодинці. Вельман підкреслює, що в результаті кризи і приходу до влади нової американської адміністрації, відкриваються нові можливості для співпраці. Причому не тільки Росії і Німеччині, а Росії і Європи,  Росії і Америки.


Відчинені двері НАТО


Виступаючи недавно з нагоди 60-й річниці НАТО, Меркель закликала до тіснішої співпраці з Росією у питаннях безпеки. Вона сказала, що сторони  мають спільні виклики – боротьбу з тероризмом та нерозповсюдження ядерної зброї. Водночас у своїй промові в бундестазі Меркель заявила, що двері НАТО залишаються відчиненими для України та Грузії. Проти подальшого розширення Альянсу, як відомо, категорично виступає Росія.


Втрата іміджу


За майже рік правління Медведєва в Кремлі його імідж «ліберала» у Німеччині сьогодні мало хто згадує. Журналісти та експерти вважають його «другим номером» після прем’єра Володимира Путіна, який продовжує проводити жорстку політику. Депутат бундестагу Вельман застерігає від надмірної ейфорії з приводу російського президента: «Я не знаю, чи можемо ми взагалі вживати такі позначення, як «ліберальний» і «риночник». Медведєв і Меркель (архів, 2008).

 


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект