НОВИНИ

30.03.2009 | Медведєв і Меркель поговорять про Україну і її трубу
Джерело - Українська правда, Інтерфакс-Україна

Президент Росії Дмитро Медведєв і федеральний канцлер ФРН Ангела Меркель обов'язково торкнуться питання Декларації по модернізації української газотранспортної системи (ГТС).


Про такі плани на зустріч Медведєва і Меркель у Берліні 31 березня повідомляє Інтерфакс із посиланням на джерело в Кремлю.


"Це не тема двосторонніх відносин Росії та Німеччини, але вона є великим споживачем нашого газу, і ступінь співробітництва двох країн у паливно-енергетичній сфері, у сфері газопостачання, транспортування газу винятково висока", - сказав він.


"Тому припускаю, що Медведєв і Меркель напевно обміняються думками по цій темі", - заявив співрозмовник в Кремлі.


Відповідаючи на питання, чи варто Росії очікувати підтримки від Німеччини в цій ситуації, співрозмовник дав зрозуміти, що навряд чи можна розраховувати на якісь категоричні заяви з боку німецького керівництва на адресу України.


"Для них виключно нас підтримувати - потенційно значить заробити конфлікт з Україною, через територію якої йде не тільки газ, але і нафта, не менш важлива для німців", - зазначив він.


За словами представника Кремля, Росії "не потрібна їх (німців) однозначна підтримка, а потрібне спільне напрацювання системних кроків, які таким конфліктам дозволять запобігати".


"Підтримка Німеччини в тому, що вона бере участь з нами в енергетичних проектах, як і раніше обмінюється з "Газпромом" активами, по колишньому наполягає на довгострокових контрактах з "Газпромом" і вважає нас основним постачальником - от підтримка не на словах, а на ділі", - підкреслив співрозмовник.


Він зазначив, що останнім часом німці активізували взаємодію з російською стороною в області енергоефективності й енергозбереження.


"Вони бачать тут велику нішу для німецьких енергозберігаючих технологій і прагнуть до участі в спільних проектах, зокрема в електроенергетиці, до впровадження не тільки своїх, але і спільних енергозберігаючих технологій", - підкреслив співрозмовник.


Він висловив упевненість, що Німеччина продовжить курс на диверсифікацію поставок енергоносіїв, "але не в силу конфлікту України з Росією, а в силу загальної ситуації на світових ринках".


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8286. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект