НОВИНИ

03.03.2009 | Східна Європа потребує негайної допомоги Сполучених Штатів Америки - сенатор Джон Керрі
Джерело - УКРІНФОРМ

Країни Східної Європи потребують негайної допомоги Сполучених Штатів Америки. На цьому наголошується у статті голови сенатського Комітету у закордонних справах Джона Керрі, яку опублікувало авторитетне американське видання "The Wall Street Journal".


Один із найвпливовіших представників Демократичної партії у верхній конгресовій палаті закликає законодавців та нову адміністрацію Білого Дому приділяти більше уваги проблемам регіону, який потерпає від глибокої економічної та фінансової кризи.


Джон Керрі переконаний, що західні країни мають діяти швидко й рішуче, аби зупинити кризу, яка розгортається "від Латвії до Угорщини". "Інакше ми ризикуємо стати свідками зміни ери надії й прогресу у Східній Європі на період злету безробіття, нестабільності, що послабить ідеали, на становлення яких ми витратили десятки років", підкреслює сенатор.


Голова Комітету у закордонних справах верхньої конгресової палати привертає увагу читачів до того, що економічні показники країн Східної Європи падають швидше, аніж можна було прогнозувати. Він попереджає про "реальну небезпеку" загострення ситуації у стратегічно важливих для США країнах.


Особливої уваги за таких умов потребує Україна, вважає сенатор. Він висловлює побоювання, що поглиблення кризи в Україні може спричинити "ефект доміно", який не лише дестабілізуватиме фінансову систему Західної Європи, але й спричинить зміни на геополітичній карті світу.


Сенатор закликає Сполучені Штати Америки підтримати ініціативу президента Світового Банку Роберта Зелліка, який пропонує ЄС очолити спільні зусилля МВФ, СБ та інших міжнародних фінансових установ, спрямовані на підтримку економіки країн Центральної та Східної Європи.


Джон Керрі позитивно оцінив намагання Австрії привернути увагу ЄС до ситуації в країнах, що не входять до складу союзу, зокрема - до України.


Сенатор висловив переконання, що вирішення лише ситуативних внутрішніх проблем загрожуватиме ролі лідера, на яку США претендують на міжнародній арені. Саме тому Сполученим Штатам Америки необхідно допомогти регіону, аби зусилля, витрачені на розбудову демократії у Східній Європі, не виявилися марними.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект