НОВИНИ

18.03.2009 | Конгрес США вимагає повернути бонуси AIG
За матеріалами - Korespondent.net

У США триває скандал навколо виплати бонусів у страховій корпорації AIG, яка отримала величезну фінансову допомогу від уряду.
Напередодні стали відомі деталі бонусних виплат, які розлютили багатьох конгресменів.

Як з'ясувалося з листа генерального прокурора штату Нью-Йорк Ендрю Куомо, винагороди зробили мільйонерами 73 менеджерів AIG, причому 11 з них більше не працюють у компанії. Мова йде про співробітників підрозділу AIG Financial Products, що особливо обурило прокурора. Це підрозділ, що спеціалізується на кредитних деривативах, які фактично розорили AIG.


Ризикований портфель кредитно-дефолтних своп AIG Financial Products спровокував "кризу ліквідності" в компанії, зажадавши екстреного втручання американського уряду.


У загальній складності співробітники AIG Financial Products отримали 165 млн доларів. Дізнавшись про це, американські законодавці вимагають повернути бонуси платникам податків, оскільки саме на їх кошти страховика врятують від банкрутства. У конгресі циркулюють різні варіанти законопроектів, які дозволять "покарати" власників щедрих бонусів від AIG.


Так, член палати представників демократ Гері Пітерс запропонував обкласти 60-відсотковим податком усі бонуси понад 10 тис дол у компаніях, де частка федерального уряду складає більше 79%, повідомляє телеканал CNBC. Інші конгресмени пропонують домогтися конфіскації бонусів через суд, оскільки уряд володіє 80% акцій AIG, однак не приймав рішення про виплату.


Раніше повідомлялося, що компанія AIG заплатить десятки мільйонів доларів у вигляді премій керівникам найбільш проблемних підрозділів після того, як уряд США виділив страхувальнику більш ніж 170 млрд доларів бюджетних коштів. AIG заявила, що повинна виплатити бонуси за умовами діючих контрактів.


Крім того, AIG, на порятунок якої уряд США виділив десятки мільярдів доларів, вперше публічно розкрила інформацію про витрачання федеральної допомоги.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 435. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект