НОВИНИ

25.03.2009 | Україна та Польща обговорили ”Східне партнерство”
За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

У Варшаві відбулися двосторонні консультації заступника міністра закордонних справ України Костянтина ЄЛІСЄЄВА із заступником Державного секретаря МЗС Республіки Польща Анджеєм КРЕМЕРОМ.


Cторони обговорили принципові питання переговорного процесу між Україною та ЄС щодо угоди про асоціацію та створення ЗВТ, а також перспективи реалізації конкретних проектів і заходів у рамках ініціативи “Східного партнерства”.


Особливу увагу було приділено розвитку безвізового діалогу України з ЄС, започаткованого у жовтні минулого року. У цьому зв’язку К.ЄЛІСЄЄВ відзначив, що ключовим завданням України є підготовка Дорожньої карти, реалізація якої сприятиме встановленню безвізового режиму поїздок громадян України до ЄС. Він закликав польську сторону підтримати ініціативу України щодо скасування візових зборів для українських громадян, які подорожують до Шенгенської зони, як перший крок на шляху запровадження безвізового режиму з ЄС.


У контексті обговорення актуальних питань двосторонніх відносин сторони домовилися про підписання ближчим часом Дорожньої карти українсько-польського співробітництва на 2009-2010 роки. Було також розглянуто проблематику відновлення спільного митного та прикордонного контролю, а також відкриття нових пунктів пропуску на українсько-польському державному кордоні в контексті підготовки до Євро-2012.


У ході зустрічі відбувся також обмін думками щодо питань енергетичної безпеки, взаємодії у сфері євроатлантичної інтеграції та міжрегіонального співробітництва. Польська сторона високо оцінила результати міжнародної інвестиційної конференції з питань модернізації української ГТС, яка відбулася 23 березня ц.р. в Брюсселі.


Як було зазначено, даний захід засвідчив довіру ЄС до української ГТС та остаточно поклав край будь-яким інсинуаціям щодо її технологічної ненадійності.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект