НОВИНИ

02.03.2009 | У Єгипті конференція донорів для Гази
За матеріалами - Українскої служби ВВС

Американський державний секретар Хіларі Клінтон прибула до Єгипту.  Це її перший візит на Близький Схід з часу призначення на цю посаду.


Вона візьме участь у конференції міжнародних донорів для смуги Газа, на якій, як очікують, запропонує від Сполучених Штатів 900 мільйонів доларів.


Палестинський президент Махмуд Аббас сподівається зібрати майже три мільярди доларів, більшість із яких буде витрачено на відбудову Гази після нещодавнього ізраїльського наступу.


Головні донори заявили, що їхня допомога не буде надаватися через рух Хамас, який контролює Газу, однак вважається Сполученими Штатами і Європейським Союзом терористичною організацією.


За підрахунками програми ООН з розвитку за три тижні конфлікту в Газі було зруйновано, або пошкоджено 14 тисяч домівок, 219 фабрик і 240 шкіл.


Головною перешкодою для відбудови є закриті перепускні пункти, через які дозволено провозити лише найнеобхіднішу гуманітарну допомогу.


Аби це змінилося, потрібно щоб сталася ціла низка неймовірних подій. Хамас мав би визнати Ізраїль і подолати розбіжності з Фатхом.


Ізраїль і Єгипет мали б визнати Хамас у певній керівній ролі. До того ж необхідне перемир'я між Ізраїлем і Хамасом, аби забезпечити стабільність.


Все це лунає надзвичайно амбітно. Імовірнішою перспективою є те, що пролунають зобов'язання, і увага зосереджуватиметься на обмеженій невідкладній допомозі.

 Шарм ель-Шейх


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 6320. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект