НОВИНИ

04.03.2009 | Керівництво США оприлюднило закриті документи попередньої адміністрації Білого дому щодо боротьби з тероризмом
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Керівництво США оприлюднило 9 закритих документів, якими адміністрація Джорджа Буша керувалася у боротьбі з тероризмом. Їх зміст звідчить про грубі порушення Конституції держави, прав та свобод громадян.В одному із меморандумів, розробленому в 2001 році, міститься пропозиція дозволити військовим поводитися з підозрюваними в причетності до терористичної діяльності як до представників ворожої армії, які не мають конституційних прав.


Зокрема, у документі, підготовленому через 1,5 місяці після трагедії 11 вересня 2001 року, обгрунтовувалася необхідність наділити представників спецслужб та військових правом здійснювати обшуки у приватних помешканнях та затримувати підозрюваних без відповідного ордеру суду. Розроблявся цей меморандум фахівцями Управління юридичних консультацій при Міністерстві юстиції США.


Серед рекомендацій було і визнання права президента на обмеження свободи слова й преси за часів, коли країна знаходиться у стані війни з тероризмом. Виконавча влада претендувала також на прослуховування телефонів та перегляд особистої інформації підозрюваних без судових рішень. Попередня адміністрація Білого дому при розробці подібних документів виходила з того, що глава держави має цілий ряд повноважень, які знаходяться за межами контролю законодавчого органу влади.


Рішення відкрити зміст секретних документів прокоментував міністр юстиції США Ерік Холдер. Він визнав, що серед основних обов'язків керівництва країни - захист громадян від терористичної загрози. Однак, за його словами, при цьому слід "зберігати, відстоювати і захищати" права, закріплені в Конституції США. "Боротьба з тероризмом протягом останніх 10 років надто часто перетворювалася на боротьбу із громадянськими свободами", наголосив міністр. Він пообіцяв найближчим часом оприлюднити й інші меморандуми, які все ще знаходяться під грифом секретності.


Нове керівництво повідомило також про те, що Центральне розвідувальне управління США знищило майже 100 відеозаписів допитів підозрюваних. Матеріали щодо цього факту будуть передані до федерального суду Сполучених Штатів Америки.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект