НОВИНИ

23.03.2009 | Польща закликає США дотримуватися власних зобов'язань щодо розташування елементів ПРО у Східній Європі
Джерело - УКРІНФОРМ

Варшава закликає нову адміністрацію Білого дому дотримуватися власних зобов'язань щодо розташування елементів ПРО у Східній Європі. Про це вчора на міжнародній конференції у Брюсселі заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський."Сподіваюся, що ми не пошкодуємо через нашу довіру до США", - заявив чільник зовнішньополітичного відомства РП. Він додав, що на початку американсько-польських переговорів з питань ПРО Вашингтон запевняв Варшаву, що зможе переконати Москву у безпечності для неї цього проекту.


Р.Сікорський висловив побоювання, що "російські генерали чи навіть російський президент будуть й надалі лякати розміщенням ракет" поблизу кордону з Польщею. "Підписуючи угоду зі США, Польща ризикувала у політичному плані", - висловився польський дипломат.


Після перемоги на президентських виборах у США Барака Обами Вашингтон оголосив, що вивчатиме опрацьовані попередньою адміністрацією Білого дому фінансові та технічні аспекти розміщення елементів ПРО у Польщі та Чехії. Нещодавно глава Б.Обама заявив, що прагне поглиблювати відносини з Росією та намагатиметься започаткувати нові відносини з Іраном. Ці заяви з Вашингтона деякі експерти сприймають як неофіційну відмову нової президентської адміністрації США від курсу своїх попередників у питанні ПРО.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект