НОВИНИ

12.03.2009 | НАТО розробило новий план по боротьбі із сомалійськими піратами
За матеріалами - Korespondent

Країни-члени НАТО схвалили оперативний план другої місії з протидії піратам біля узбережжя Африканського рогу.Представники країн НАТО схвалили оперативний план розгортання першого Постійного угрупування Військово-морських сил НАТО для ведення операцій з протидії піратству біля берегів Сомалі, заявив у Брюсселі офіційний представник НАТО Джеймс Аппатурай.


Передбачається, що ескадри з семи військових кораблів ВМС США, Німеччини, Іспанії, Португалії, Нідерландів та Канади пройдуть Суецький канал 19 березня. Закінчення операції намічено на липень 2009 року, зазначив Аппатурай.


Нагадаємо, кораблі НАТО почали боротьбу з піратами біля берегів Сомалі в кінці жовтня 2008 року, але не змогли запобігти великій кількості нападів на торгові судна в Аденській затоці.


Цьому передувало прийняття Радою безпеки ООН нової резолюції, яка була покликана посилити боротьбу з піратством біля берегів Сомалі.


У грудні минулого року почали патрулювання вод поблизу Сомалі військово-морський флот і військово-повітряні сили країн Євросоюзу в рамках операції "Аталанта". На даний момент в Аденській затоці веде боротьбу з піратами коаліція військово-морських сил 16 країн.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект