НОВИНИ

03.03.2009 | Лист МВФ відправлено. Із гнітючими обіцянками?
За матеріалами - Українскої правди

Міжнародному валютному фонду пішов лист від української влади за підписами президента Віктора Ющенка, прем’єр-міністра Юлії Тимошенко і голови Національного банку Володимира Стельмаха.


Про це стало відомо в понеділок увечері, пише газета "Сегодня" у вівторок.


Партія Регіонів, представник якої Микола Азаров брав участь в обговоренні листа в п'ятницю, заявила про відмову від підписання.


А спікер Верховної Ради Володимир Литвин, як повідомили депутати, на запитання чи буде він підписувати лист відповів: "Я нічого без парламенту під скатертиною підписувати не буду". Тобто, за текст листа потрібно було б голосувати депутатам.


Але лист "зовсім не вкладається в рамки передвиборчої кампанії", пише газета, до редакції якої надійшов чорновий його варіант, у якому перераховано те, що українська влада обіцяє зробити в обмін на надання чергового траншу МВФ.


"Причому, судячи зі структури документа, текст писався фондом, а наша влада внесла в нього правки й підписала", - говориться в статті.


Ось деякі з обіцянок української влади МВФ:


По-перше, пенсійна реформа, яку мають впровадити до кінця 2009 року: відповідно до неї, щороку в Україні буде підніматися пенсійний вік на 6 місяців. Тобто в 2010-му на пенсію будуть виходити в 60,5 років чоловіки й у 55,5 років жінки, у 2011-му – у 61 і 56 відповідно. Коли зростання віку зупиниться, не повідомляється.


По-друге, будуть ліквідовані всі пільги з комунальних послуг. Причому в документі не робиться жодних винятків, а це означає, що пільги, можливо, приберуть навіть ветеранам війни та інвалідам.


По-третє, обіцяють значно підвищити ціни на газ для населення. Тобто фактично ціну хочуть довести до рівня ринкової, щоб держава не дотувала з бюджету різницю.


По-четверте, обіцяється встановлення ринкового курсу гривні до долара, причому після його стабілізації (рівень не зазначений) Нацбанк повинен сильно обмежити інтервенції на міжбанку заради збереження своїх золотовалютних резервів.


Також у документі чітко прописано, що дефіцит бюджету не може бути покритий за рахунок емісії грошової маси – тільки за рахунок зовнішніх запозичень і збільшення податкового навантаження.


Видання також публікує копії сторінок проекту листа до МВФ.

| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 5682. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект