НОВИНИ

31.03.2009 | Європейські союзники по НАТО напередодні ювілейного саміту мають істотні розбіжності у позиціях щодо стратегічних пріоритетів Альянсу
Джерело - УКРІНФОРМ

Європейські союзники по НАТО мають істотні розбіжності в позиціях щодо стратегічних пріоритетів Альянсу. Про це свідчать результати опитування, яке Гаазький Центр стратегічних досліджень провів напередодні ювілейного саміту Альянсу, під час якого ця організація відзначатиме свою 60-ту річницю Дослідження, до якого було залучено більше 300 фахівців у сфері безпеки, включаючи науковців та дипломатів, показало, що Альянс стикається із "стратегічною необхідністю" переглянути власну традиційну роль з надання безпеки своїм членам, врахувати у своїй діяльності нові фактори, зокрема, ті, що пов'язані з глобальною економічною кризою, міжнародним суперництвом за арктичні ресурси та інші.


Думки експертів, що відображають позиції різних країн НАТО, розійшлися в деяких принципових питаннях, зокрема, щодо відносин між НАТО і Росією. Деякі союзники вбачають у Росії нову загрозу, особливо після газової кризи у січні поточного року та війни у Грузії. Інші європейські країни вважають партнерство з Росією обов'язковою умовою стабільності на континенті.


Ще одним питанням, з якого у членів НАТО немає єдиної позиції, є подальше розширення Альянсу. Таке розширення за рахунок включення до Альянсу України і Грузії оцінюється експертами одночасно як "неминуче та небажане", з огляду на ускладнення, які такий крок може потягнути за собою для відносин між НАТО і Росією. Зовнішньополітичні фактори і, зокрема, відсутність єдності позиції серед союзників щодо потенційного членства в НАТО України і Грузії, дещо відклали розгляд цього питання у практичній площині, хоча союзники підтверджують своє зобов'язання надати обом країнам можливість приєднатися до Альянсу у певний момент у майбутньому.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 4508. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект