НОВИНИ

13.03.2009 | ЄБРР не побачив загроз дефолту для країн Східної Європи
Джерело - УНІАН "Новни ЄС", Bloomberg

Президент Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Томас Міров висловив упевненість, що країни Східної Європи уникнуть дефолту за державними зобов`язаннями. Як повідомляє Bloomberg, про це він заявив, виступаючи в Лондонській школі економіки.


«Те, що ми зараз бачимо в деяких країнах Східної Європи, – це сильна рецесія, але не колапс, – сказав Т.Міров. – Проте малювати майбутнє в дуже похмурих фарбах буде великою помилкою. Сьогодні ситуація серйозна, але керована».


За його словами, економіки Східної Європи уникнуть дефолту за своїми боргами й швидко відновляться після світової фінансової кризи. «У Східній Європі є міцна база, яка залишається й яку потрібно захищати, – сказав Т.Міров. – Ми віримо, що Східна Європа вийде з цієї кризи, можливо, в деякій мірі ослабленою, але не розбитою».


На думку президента ЄБРР, Україна викликає сьогодні «найбільшу стурбованість», оскільки вона «зіткнулася з величезною кількістю проблем». Економічні проблеми країни, за словами Т.Мірова, посилюються внаслідок політичного протистояння, викликаного боротьбою між прем`єр-міністром Юлією Тимошенко і Президентом Віктором Ющенко щодо економічної політики, що гальмує ухвалення рішень.


Водночас Т.Міров висловив задоволення відновленням співпраці українського уряду і МВФ. У зв`язку з цим він зазначив, що ЄБРР «радують останні заяви про розуміння й повернення делегації МВФ до Києва. Стабільність України надзвичайно важлива для майбутнього всієї Європи».


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9491. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект