НОВИНИ

03.03.2009 | Україна може опинитися за новою «залізною завісою» (європейська преса)
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Європейський Союз не бажає виділяти гроші для допомоги Україні. Світ боїться українських соціальних бунтів. Чи допоможе перемир’я в Києві повернути довір’я МВФ? Росія знову погрожує «щось робити з Україною», якщо вона не платитиме за газ. Такі теми порушують європейські видання. Тим часом чеські газети попереджають про таємні переговори президента Чехії Вацлава Клауса з представниками великого російського нафтового бізнесу.


«Нова «залізна завіса» розділить багатих і бідних Європи», – пророчить на першій сторінці лондонська «Таймз». Газета інформує про те, що лідери Східної Європи виступили з апокаліптичними прогнозами, віщуючи, за відсутності допомоги Заходу, мільйонні безробітні походи з їхніх країн у відносно щасливі держави ЄС. «Таймз» також зауважує, що такі заклики на недільному саміті ЄС у Брюсселі не мали успіху, бо більшість західних країн Євросоюзу віддають перевагу підтримки «своїх» за рахунок східних сусідів. Газета також пише про те, що Україна може поки що розраховувати на допомогу від МВФ і це перегукується зі словами чеського прем’єра Мірека Тополанека, головуючого в ЄС, який сказав у Брюсселі, що Україна може отримати допомогу «лише в рамках пропозицій від МВФ». Тобто, треба розуміти, що загроза нової «залізної завіси» може стосуватися, насамперед, України.


Російське інтернет-видання «Время Новостей» заявило, що Україна без кредиту Росії «не може розраховувати і на допомогу від МВФ». Це видання також вважає, що судячи з позиції Заходу, «окрім як від Росії, Києву підтримки чекати немає звідки».


Впливова «Інтернешнел Гералд Трібюн» інформує про те, що «Україна нині балансує на межі хаосу» і є загроза соціальних бунтів, що «дуже непокоїть світових лідерів», бо «Україна займає важливе стратегічне місце». У газеті також йдеться про загрозу втручання Росії у внутрішні справи України, що може  завадити Україні «виконувати надзвичайно важливу роль буфера між Росією та ЄС».


Вже згадане російське видання «Время Новостей» не виключає, що найближчими днями можливий новий спалах «газової війни» між Москвою та Києвом, бо, на думку цього інтернет-часопису, для «Нафтогазу України» оплата за російський газ у сумі понад 3 мільярди доларів у 2009 році є непідйомною, «картина дійсно постає вкрай важка», – резюмує «Время Новостей».


У той же час чеський впливовий часопис «Респект» оприлюднив великий матеріал про таємну зустріч чеського президента Вацлава Клауса з керівником одного з найбільших російських енергетичних концернів «Лукойл» Вагітом Алескеровим. Часопис попереджає по небезпеку «наростання російської експансії в Чехії». Тут ідеться про реальне збільшення російських інвестицій у чеську економіку, намагання викупити не лише енергетичні активи, але й стати власниками чеських транспортних, авіаційних фірм. У публікації висловлюються побоювання про якісь таємні угоди чеських політиків із Москвою, що може загрожувати національній безпеці Чехії.| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 7129. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект