НОВИНИ

27.03.2009 | У CША пропонують значно розширити фінансове регулювання
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Сполучених Штатах адміністрація президента Барака Обами запропонувала план впровадження низки нових фінансових правил, які мають суворіше, ніж досі, регулювати діяльність інвестиційних фондів та інших фінансових компаній. Мета – запобігти в майбутньому ризикованим операціям, які мало не зруйнували світову фінансову систему, призвівши до занепаду економіки.


 




Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер


План реформи виклав міністр фінансів Тімоті Гайтнер на засіданні фінансового комітету Палати представників Конгресу. Він сказав законодавцям, що настав час виправити хиби нинішньої системи, яка показала себе «вразливою і недостатньо стабільною» у перебігу поточної фінансової кризи, найгіршої за останні сім десятиріч.


За словами Гайтнера, виправлення хиб «потребуватиме всеохопної реформи. Потрібен не частковий ремонт, а нові правила гри». Чільні компоненти цього плану включатимуть впровадження суворішого нагляду за діяльністю найбільших фінансових інститутів із тієї причини, що їм не можна дозволити банкрутувати, бо це ставитиме під ризик усю систему.


Широкі плани


Отож, уперше має бути впроваджено федеральні регулювальні умови для торговельних операцій найбільш ризикованих інвестиційних фондів – так званих хедж-фондів. Такі фонди, якщо їхні розміри вийдуть за межі встановлених стандартів, повинні будуть реєструватися у Комісії нагляду за цінними паперами, чого раніше не вимагалося. Буде створено так званий Регулятор системного ризику для стеження за найбільшими фінансовими інститутами. Міністр Ґайтнер дав зрозуміти, що цей нагляд здійснюватиме Федеральна резервна система, тобто центробанк США.


Іще одна принципова новина: уряд отримає право перебирати контроль над небанковими фінансовими інститутами, як-то страховими компаніями та найризикованішими інвестиційними фондами, якщо вони опиняться на межі колапсу. Одне слово, прагнуть запобігти повторенню нинішньої кризи.


Білий дім прохає Конгрес якомога швидше обговорити пропоновану реформу, бо потрібне схвалення з боку законодавців.


Різні думки


Тим часом на Волл-стріт ідею впровадження нових регулювальних правил та обмежень сприйняли, м’яко кажучи, без ентузіазму. Найризикованіші інвестиційні хедж-фонди роками боролися проти найменших федеральних регулювальних вимог, навіть проти реєстрації у Комісії нагляду за цінними паперами.


Але тепер законодавці висловлюють стурбованість тим, що ці фонди стали настільки великим сектором фінансового ринку, що вони не повинні діяти без урядового нагляду.


Демократи у Конгресі назагал підтримують план Ґайтнера. Зокрема, сенатор Чарлз Шумер зауважив, що план виглядає привабливо у загальних рисах, але Конгрес у процесі обговорення має внести чимало змін. Що ж до республіканців, то вони побоюються, що реформа дасть федеральним регуляторам занадто багато влади.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект