НОВИНИ

02.03.2009 | Північноатлантичний Альянс зацікавлений у посиленні співробітництва з країнами Перської затоки - член ПА НАТО Наталі Гуле
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Країни Перської затоки і НАТО мають посилити співробітництво для подолання регіональних викликів, вважає член Парламентської асамблеї НАТО Наталі Гуле. Про це вона сказала в ході семінару "Майбутнє відносин між НАТО і країнами Перської затоки", який пройшов в Абу-Дабі в Центрі стратегічних досліджень.


Н.Гуле нагадала, що з шести країн Аравійського півострова ОАЕ, Бахрейн, Катар і Кувейт є членами Стамбульської ініціативи співробітництва, заснованої в 2004 році з метою глобальної і регіональної безпеки, яка запропонувала на практиці країнам Близького Сходу двостороннє співробітництво з НАТО. "Ця ініціатива відкрита для всіх зацікавлених країн регіону, які поділяють її мету і значення, включаючи боротьбу з тероризмом і нерозповсюдження зброї масового ураження", - сказала Н.Гуле.


За її словами, співробітництво в рамках Стамбульської ініціативи спрямоване на вивчення сучасних і майбутніх викликів для НАТО і вивчення ряда питань, зокрема, такого: чи може Північноатлантичний Альянс стати засобом для забезпечення миру і безпеки в регіоні Перської затоки?


Н.Гуле зазначила, що Північноатлантичний альянс активно переглядає свою роль і стратегічний підхід у XXI столітті, до того ж зміни і модифікація існуючої політики Альянсу зумовлені також стрімкою глобалізацією. За її словами, нові стратегічні положення в рамках Стамбульської ініціативи співробітництва можуть бути прийняті на наступному саміті НАТО в Португалії в 2010 році.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект