Країни Перської затоки і НАТО мають посилити співробітництво для подолання регіональних викликів, вважає член Парламентської асамблеї НАТО Наталі Гуле. Про це вона сказала в ході семінару "Майбутнє відносин між НАТО і країнами Перської затоки", який пройшов в Абу-Дабі в Центрі стратегічних досліджень.
Н.Гуле нагадала, що з шести країн Аравійського півострова ОАЕ, Бахрейн, Катар і Кувейт є членами Стамбульської ініціативи співробітництва, заснованої в 2004 році з метою глобальної і регіональної безпеки, яка запропонувала на практиці країнам Близького Сходу двостороннє співробітництво з НАТО. "Ця ініціатива відкрита для всіх зацікавлених країн регіону, які поділяють її мету і значення, включаючи боротьбу з тероризмом і нерозповсюдження зброї масового ураження", - сказала Н.Гуле.
За її словами, співробітництво в рамках Стамбульської ініціативи спрямоване на вивчення сучасних і майбутніх викликів для НАТО і вивчення ряда питань, зокрема, такого: чи може Північноатлантичний Альянс стати засобом для забезпечення миру і безпеки в регіоні Перської затоки?
Н.Гуле зазначила, що Північноатлантичний альянс активно переглядає свою роль і стратегічний підхід у XXI столітті, до того ж зміни і модифікація існуючої політики Альянсу зумовлені також стрімкою глобалізацією. За її словами, нові стратегічні положення в рамках Стамбульської ініціативи співробітництва можуть бути прийняті на наступному саміті НАТО в Португалії в 2010 році.
|