НОВИНИ

13.03.2009 | Сьогодні варто більше говорити про взаємовигідні спільні проекти з НАТО і менше дебатувати про термін вступу України до Альянсу - М.Томенко
За матеріалами - УКРІНФОРМ "Україна-Євроатлантична інтеграціія"

У Києві розпочалося засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО.


Сьогоднішній світ сповнений викликів та загроз, які постійно змінюються і вимагають від кожної держави адекватної реакції для забезпечення власної безпеки - зазначив у вступному слові співголова Міжпарламентської ради Україна-НАТО, заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко.


Водночас, наголосив він, в умовах глобалізації все більшого значення набуває взаємодія між державами, адже навіть наддержави потребують нині підтримки союзників.


За словами віце-спікера, шлях, який обрала Україна ще в 1991 році, завжди був націлений на демократичний процес реформування. "І ми продовжуємо це робити, не дивлячись на міжнародну фінансову кризу і непросту економічну ситуацію, яка склалася в країні", - запевнив він.


Торік Україна отримала від Альянсу конкретний інструмент співпраці - річну національну програму, проект якої зараз активно готується і реалізується, нагадав М.Томенко. "Сподіваюся, що найближчим часом розпочнеться її виконання, а досвід, набутий під час співпраці з Альянсом в рамках Плану-дій Україна-НАТО й виконання щорічних планів буде використано в повному обсязі", - наголосив він.


На думку М.Томенка, сьогодні варто більше говорити про взаємовигідні і ефективні спільні проекти з НАТО і менше дебатувати про термін вступу України до Альянсу. "Для нас сьогодні надзвичайно важлива підготовка професійної обороноздатної української армії та вирішення проблем соціального захисту військовослужбовців", - наголосив заступник Голови ВР. Іншою проблемою, за його словами, залишається просвітницька робота у суспільстві стосовно цілей, мети та проектів у взаєминах Україна-НАТО. За словами М.Томенка, сьогодні потрібно говорити про Україну-НАТО не як про партійний, а як про державний проект.


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект