НОВИНИ

26.03.2009 | Москва послала Юлії Тимошенко останнє попередження (європейська преса)
За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Європейська преса занепокоєна подіями в Центральній і Східній Європі, де, на думку багатьох оглядачів, можна очікувати посилення безладів, демонстрацій людей на вулицях. Це пов’язано, як вказують деякі видання, не лише з фінансовою кризою, але й із кризами політичними. Зокрема, йдеться про дуже неприємну для ЄС відставку уряду в Чехії, яка нині головує в Євросоюзі. Росія і ЄС, як зауважують чимало газет, наближаються до нового газового протистояння, а Москва готується до посилення тиску на українського прем’єра Юлію Тимошенко.


Лондонська «Індепендент» пише, що «у Східній Європі посилюються побоювання наростання безладів у зв’язку з падінням уряду Чехії». Ця газета вказує що останні події в Празі потрясли фінансові ринки Східної Європи і посилили страхи у зв’язку з наростанням політичної нестабільності, викликаним кризою. Після відставки уряду прем’єра Мірека Тополанека у Празі знизилися курси майже всіх європейських валют. Чехія все більше потерпає від скорочення своїх основних експортних ринків, і країну очікує цього року різкий економічний спад. «Індепендент» також наголошує тут, що економічне і політичне становище в Угорщині, Румунії, Україні ще гірше, аніж у Чехії, а уряд Латвії вже став жертвою вуличних протестів. Ця газета також звертає увагу на те, що в Україні демонстрації стали вже щоденним явищем.


«Файненшел Таймз» зауважує, що уряд України перебуває не лише підтиском вулиці і конкуренції з боку Президента, але й під загрозою втрати підтримки з боку Росії. Підтвердженням цьому є наростання нового газового конфлікту між Росією, з одного боку, і ЄС та Україною, з іншого.


Московське видання «Комерсант» вважає, що Кремль послав Юлії Тимошенко фактично останнє попередження і «сигнал про те, що вона може позбутися підтримки Росії у внутрішній боротьбі з Президентом Віктором Ющенком». З іншого боку, як вказує ця ж газета, Москва збирається посилити тиск на Європу і мобілізовує свої прихильників у ЄС, щоб завдати удару по спільній газовій декларації ЄС і України, де було намагання системно ігнорувати інтереси Росії. «Комерсант» інформує, що Дмитро Медведєв буде обговорювати цю декларацію під час візиту до Берліна 31 березня і додає: «в діалозі з європейцями Москва готова зайняти вкрай тверду позицію». Такі погрози з боку Росії в ЄС сприймають як перехід конфлікту і в політичну площину.


А інша російська газета «Врем’я новостєй» інформує про ще один «газовий прокол» Росії – провал переговорів із Туркменістаном щодо будівництва газогону «Схід – Захід». Видання вказує також, що Росія не має грошей, і тому туркменська влада зорієнтована на західні варіанти газогонів – до Туреччини і «Набукко».


Вже згадана «Файненшел Таймз» попереджає блоґом свого автора Ґідеона Рахмана, що в Грузії назріває чергова криза, яка може ще більше посварити Захід з Росією. Бо, на думку Рахмана, через тиждень, у розпал антиурядових протестів у Тбілісі, «без сумніву, Росія надасть підтримку – а, може, й дещо більше – супротивникам Саакашвілі… і навіть без зовнішнього втручання ці демонстрації можуть перерости у насильство, вірогідно – з обох боків», – підкреслює цей популярний оглядач «Файненшел Таймз».


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3052. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект