НОВИНИ

04.03.2009 | Європейські країни вимагають у "Газпрому" компенсацію за непоставлений газ - експерт
За матеріалами - УКРІНФОРМ

Греція, Румунія і Угорщина ставлять питання перед "Газпромом" про компенсації за непоставлений газ на початку року. Про це журналістам розповів директор російського Інституту енергетичної політики Володимир Мілов."Такі вимоги будуть. Мені відомо, що перед "Газпромом" уже ставлять питання про компенсації Греція, Румунія, Угорщина. Впевнений, висуватимуть претензії й інші газові компанії і держави", - сказав В.Мілов.


Крім того, він вважає, що питання про компенсації з Болгарією не врегульоване - просто знята публічна гострота цієї теми. "Болгарія продовжуватиме вимагати компенсації від Росії", - впевнений експерт.


В.Мілов зазначив, що з багатьма країнами досі не до кінця врегульовані юридичні питання. Наприклад, тій же Болгарії юридично буде не просто добитися компенсацій, тим паче, що газ туди також поставляє посередник. "Тому історія з компенсаціями буде довгою, і, вважаю, "Газпрому" доведеться заплатити досить багато", - сказав він.


В.Мілов підкреслив, що заяви президента РФ Дмитра Медведєва про те, що покрити всі компенсації повинна Україна, не обгрунтовані. "З юридичної точки зору це не має ніяких підстав, тому що "Газпром" має прямі двосторонні зобов'язання перед тими європейськими країнами, куди він поставляє газ. Треті сторони в контракті участі не беруть", - сказав він.


 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 8870. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект