НОВИНИ

10.03.2009 | П'ятеро в'язнів Гуантанамо взяли на себе відповідальність за теракти 11 вересня
Джерело - Korespondent.net

П’ятеро ув'язнених на американській базі Гуантанамо на Кубі взяли на себе "повну відповідальність" за теракти 11 вересня 2001 року в США, пише газета "New York Times".За даними видання, ув'язнені заповнили документи, в яких сказано, що вони висловлюють гордість за скоєне, беруть "повну відповідальність за свої дії, які стали пожертвуванням Богу".


Відомо, що серед тих, хто зізнався, Халід Шейх Мухаммед, якому раніше, як і іншим чотирьом, вже було пред'явлено звинувачення в плануванні терактів 11 вересня у США.


"Для нас це не звинувачення ... Для нас - це знак честі, який ми несемо з гордістю", - говориться в заяві в'язнів, яку зачитав представник уряду США. Визнання злочинців передано у військовий суд 5 березня. За даними газети, документи можуть оприлюднити вже у вівторок.


Нагадаємо, 8 грудня 2008 року в Гуантанамо почалися попередні слухання у справі Халіда Шейха Мохаммеда, котрого звинувачують в організації нападу на США 11 вересня 2001 року.


Халіда Шейха Мохаммеда заарештували у серпні 2003 року в Пакистані. Місце його утримання було засекречено до вересня 2006-го, коли його разом із іншими чотирма підозрюваним перевели в американську військову в'язницю Гуантанамо на Кубі.


Усіх п'ятьох звинувачують по 169 пунктах, головні з яких - підготовка терактів 11 вересня в США і зв'язки з міжнародною терористичною організацією Аль-Каїда. Слідство вважає, що всі п'ятеро винні у смерті 2973 осіб.


 | | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2023. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект