Для підтримки економічної стабільності в країнах Східної Європи необхідно розробити комплексний план допомоги. Таке переконання висловив директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан. Він виступив у вашингтонському науковому центрі "Brookings Institution".
"МВФ глибоко занепокоєний можливістю погіршення фінансово-економічного стану країн Східної Європи, а отже небхідно розробити для них комплексний план допомоги, який би поєднував зусилля міжнародних фінансових організацій, багатостронніх банків, окремих держав та ЄС", наголосив Домінік Стросс-Кан.
У своїй доповіді директор-розпорядник МВФ зосередився також на проблемах найбідніших країн. Він зазначив, що зараз світ переживає "третю хвилю" міжнародної фінансово-економічної кризи, яка завдає відчутного удару саме по найбідніших та найбільш вразливих державах . "Це ставить під загрозу такі головні досягнення останніх десяти років в цих країнах, як поліпшення загального стану економіки, боротьба з бідностю, стабілізація політичної ситуації", попередив Домінік Стросс-Кан.
Директор-розпорядник МВФ звернувся із закликом до країн-донорів фонду забезпечити додаткові кошти, необхідні для фінансування найменш розвинених країн світу, аби зберегти їхні досягнення та попередити ймовірну гуманітарну катастрофу. Згідно з підрахунками експертів Міжнародного валютного фонду, програми фінасової пітримки цих держав вимагатимуть додатково 25 млрд. дол. США.
За словами Домініка Стросс-Кана, ці ресурси конче необхідні для пом'якшення наслідків впливу світової фінансово-економічної кризи на найбідніше населення в світі, збереження мінімального необіхдного рівня витрат на освіту, охорону здоровя та інфраструктуру. "В той час, як розвинені економіки витрачають сотні мільярдів доларів на фіскальні стимули та реструктуризацію фінансового сектору, ми маємо знайти місце для допомоги країнам з низькими доходами" - підсумував він.
|