НОВИНИ

17.03.2009 | Зустріч «двадцятки» обіцяє відновлення зростання, але розбіжності лишаються
Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Міністри фінансів 20 найбільших економік світу зобов’язалися діяти спільно для відновлення зростання у світовій економіці. «Група двадцяти» на зустрічі в південноанглійському Горшамі заявила про узгоджений наступ на нові сектори фінансового ринку і суворіший контроль над ними на рівні стандартів. Але чимало деталей єдиного антикризового плану викликали критичні розбіжності учасників цього саміту, який є підготовчим етапом до зустрічі лідерів «двадцятки» 2 квітня у Лондоні.


 Алістер Дарлінг, міністр фінансів Великої Британії, нинішнього господаря світових антикризових самітів, заявив під час зустрічі міністрів фінансів двадцяти найбільших економік світу, що більшість учасників цього зібрання погодилася щодо «цілком зрозумілої необхідності спрямовування» антикризових кроків. Він також сказав: «Сьогодні чи не всі у світі розуміють - ми переживаємо один із найбільших викликів, перед якими будь-коли стояли попередні покоління».


Самміт у Горшамі, що неподалік Лондона, дійшов згоди щодо необхідності докласти зусиль для відновлення світового економічного зростання, збереження при цьому низького рівня відсоткових ставок, збільшення ресурсів Міжнародного валютного фонду, які служитимуть рятівним якорем для країн в економічній небезпеці.


Міністр фінансів США Тімоті Гайтнер заявив після цього самміту журналістам: «Ви спостерігаєте спільні дії світу у швидкості і масштабах, безпрецедентних для нинішнього часу. Всі головні економічні потуги виділили суттєві фінансові пакети. Чим сильніша відповідь, тим скоріше настане відновлення».


Експерти відзначають, що й напередодні і під час саміту міністрів фінансів відчувалися суттєві розбіжності між США і деякими найбільшими країнами ЄС на кшталт Німеччини і Франції, які не погоджувалися з тиском Вашингтона щодо збільшення витрат для порятунку найбільш проблемних економік.


Аналітики звертають увагу на узгодження в Горшамі позицій щодо більшої ролі МВФ і його контролю за бюджетними діями в проблемних економіках, але разом із тим підкреслюють, що не дуже втішним є результат самміту щодо розширеного антикризового фінансування.


Спостерігачі відзначають, що напередодні 2 квітня, коли до Лондона з’їдуться лідери «двадцятки», залишається не зовсім ясним, якими мають бути масштаби підтримки проблемних економік із боку Міжнародного валютного фонду, і особливо незрозумілим, як уряди збираються позбуватися так званих «поганих банківських активів».


Міністр фінансів США Гайтнер сказав у неділю з цього приводу, що він скоро оприлюднить деталі плану «зачистки» таких активів приблизно на один трильйон доларів, за що його перед цим критикували деякі конгресмени у США.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект