Notice: Undefined index: monthList in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 7

Notice: Undefined index: d in /var/www/user65/data/www/ea-ua.info/archive.php on line 58
Євроатлантична Україна

АРХІВ

НОВИНИ

За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

27 жовтня ц.р. відбулася зустріч Глави Місії України при НАТО, Посла І. Долгова з Генеральним секретарем Парламентської асамблеї НАТО Д. Хоббсом.


За матеріалами - УНІАН

"Найважливішим у майбутній угоді є те, що ми пропонуємо зближення за правилами та нормами ЄС, що пов`язані з торговельними питаннями", - сказав де Гухт.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Вони зголосилися внести певні зміни до Лісабонської угоди – основоположного договору спільноти.


Джерело - Українська служба ВВС

ЄС матиме змогу перевіряти бюджет країн і запроваджувати штрафи щодо тих членів, які надто багато позичають і витрачають.


Джерело - Євроатлантика.info

Угодою передбачено посилення співробітництва держав — членів ЄС, які діють через Європол, з Україною щодо запобігання серйозних форм міжнародної злочинності, їхнього виявлення, припинення та розслідування, зокрема шляхом обміну стратегічною інформацією.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Європейський Союз в угоді про зону вільної торгівлі пропонує Україні найвищий рівень торговельної лібералізації, який будь-коли був запропонований країні за межами ЄС, сказав Карел де Гухт.


Джерело - Korespondent

Опитування показують, що дві третини французів як і раніше підтримують протест проти пенсійної реформи.


Джерело - Korespondent

У листі стверджується, що подібне збільшення неприйнятно в той час, коли уряди європейських країн проводять політику економії і скорочення бюджетних витрат, намагаючись впоратися з наслідками світової фінансової кризи.


За матеріалами - Korespondent.net

Компроміс відкриває шлях для створення антикризового стабілізаційного фонду для зони євро


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Законопроект ”Про стратегію національної екологічної політики на період до 2020 року” є важливим політичним документом, який визначено пріоритетним заходом діяльності з питань співробітництва між Україною та ЄС.


Джерело - Євроатлантика.info

Інформація про те, що розширення ЄС у найближчі 10 років не буде, не відповідає дійсності.


Джерело - Голос Америки

Діловий щоденник «Комерсант» пише, що передана НАТО російська позиція вимагає заборони на «значні бойові сили» в тих європейських країнах, котрі приєдналися до Альянсу після розвалу Радянського Союзу.


Джерело - Голос Америки

Державний секретар США Хілларі Клінтон відбула з двотижневим візитом до Азії, в ході якого вона відвідає В’єтнам, Китай, Камбоджу, Малайзію, Папуа-Нову Гвінею, Нову Зеландію та Австралію.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Український міністр закордонних справ Костянтин Грищенко у середу 27 жовтня у Берліні розповідав про основи європейської політики Києва. Німецькі експерти наголошують, головне для України нині – це реформи.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Співробітництво НАТО з Україною та реалізація нової політики Європейського Союзу „Східне партнерство” стане однією із тем стратегічних переговорів Польщі та США 28 жовтня у Варшаві.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

«Ці торгівельні переговори мають допомогти створити сучасне, прозоре та передбачуване середовище для споживачів, інвесторів та бізнесменів з обох боків», - сказав Комісар напередодні свого візиту.


Джерело - УНІАН

Росія добивається від НАТО заборони на розміщення "істотних бойових сил" на території країн, які раніше входили до Східного блоку, а також гарантій, що протиракетна система в Європі обмежиться засобами малої і середньої дальності.


Джерело - УНІАН

Заплановано Друге засідання Ради президентів України і Азербайджанської Республіки і церемонію підписання двосторонніх документів.


Джерело - Korespondent

Опозиційна Соціалістична партія вже заявила, що подасть апеляцію до Ради. Якщо вона буде відхилена і законопроект затвердять, то його віддадуть на підпис президентові Ніколя Саркозі.


Джерело - Економічна правда, "Інтерфакс-Україна"

Російська сторона вихолостила текст документа, повністю відмовившись від будь-яких зобов'язань щодо гарантованого завантаження нафтотранспортної системи України.


Джерело - Євроатлантика

США будують військову супербазу на острові Гуам у Тихому океані. Вартість проекту сягає 8 млрд фунтів (12,5 млрд доларів). Його мета - стримати нарощування військової потужності Китаю.


Джерело - Голос Америки

Голова Національного республіканського комітету Майкл Стіл зазначає: «Я думаю, ви побачите потужну хвилю підтримки республіканців на виборах, яка здивує усіх у цій країні».


Джерело - Офіційний сайт НАТО

«Щоденники НАТО» – це п’ять документальних фільмів і документальний веб-матеріал, які переносять глядача в центр подій під час місій Альянсу.


За матеріалами - УНІАН "Україна-ЄС"

Він виступає за пошук розв’язання конфлікту у Придністров’ї, який би забезпечив виведення російський миротворців з регіону.


За матеріалами - Agence France-Presse, УНІАН

27 жовтня закон буде ще раз поданий до нижньої палату для формального узгодження, що дозволить потім передати реформу на підпис її ініціаторові, президентові Ніколя Саркозі.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Відповіді міністра відверто розчарували публіку – вони були настільки загальними, не чіткими та, і це найбільше розчарувало присутніх - монотонними. Сам вступний виступ вони назвали таким, що викликав сон.


Джерело - Українська службу "Радіо свобода"

Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила, що проблемою є об’єкти в інших місцях, таких як Натанз або Кум, де можуть тривати секретні роботи в ядерній сфері.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сьогодні в Україні з візитом перебуватиме російський прем’єр Володимир Путін. Він прибуде для участі у 7-му засіданні російсько-українського міжурядового комітету з економічного співробітництва.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Стрімке поглиблення стосунків між Україною та Росією не нашкодить «унікальним та інтенсивним українсько-європейським відносинам». Такі заяви зробив у Брюсселі голова українського МЗС Костянтин Грищенко, який у вівторок завершив свій дводенний візит до ЄС.


За матеріалами - Korespondent

Нетаньяху заявив, що перехоплення суден, що намагалися прорвати блокаду анклаву, було вкрай необхідне, важливе і законне. За словами прем'єра, командос діяли "хоробро, морально і стримано".


За матеріалами - Korespondent

Президент Грузії Михайло Саакашвілі вважає, що, незважаючи на окупацію грузинських територій, його країна готова почати діалог з Росією.


За матеріалами - Європейського простору

Кетрін Ештон висунула кандидатуру французького дипломата П'єра Вімона на посаду виконавчого генерального секретаря створюваної нині Зовнішньополітичної служби Європейського Союзу.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Серед дипломатів «маленьких» країн назріває бунт проти Ніколя Саркозі та Анґели Меркель. Причина невдоволення – ініціатива французького і німецького лідерів внести зміни до засадничих угод Євросоюзу.


Джерело - Українська служба ВВС

У командуванні російського флоту, твердять, що оновлення флоту стало можливим завдяки угоді про подовження оренди бази Чорноморського флоту в Криму.


Джерело - Українська правда

Про це йде мова у рішенні Ради ЄС з питань зовнішньої політики, засідання якої на рівні міністрів закордонних справ країн-членів ЄС відбулося в понеділок у Люксембурзі.


За матеріалами - Української правди

Європейський Союз готовий до компромісів з Україною з усіх питань, крім порушення демократичних свобод.Про це заявив комісар ЄС з питань розширення та Європейської політики сусідства Стефан Фюлє.


За матеріалами - Korespondent

25 жовтня, глави МЗС 27 країн ЄС, присутні на засіданні у Люксембурзі, домовилися, що другий саміт учасників програми Євросоюзу Східне партнерство відбудеться у травні 2011 року.


Джерело - Korespondent.net

Начальник штабу Армії США генерал Джордж Кейсі заявив, що повідомлення про приховування випадків застосування тортур до затриманих в Іраку та відмову від їх розслідування не відповідають дійсності.


Джерело - РІА Новости

Виробник вертольотоносців типу Містраль - французька держкомпанія військового кораблебудування DCNS - не обмежена в передачі технологій Росії, повідомив у вівторок директор DCNS П'єр Легро.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

«Рада вирішила застосувати процедуру, викладену в статті 49 Угоди Європейського Союзу. Відповідно до цього Комісії запропоновано представити свою думку», - написано у висновках.


Джерело - УНІАН

Демаркаційні роботи вже ведуться. Одна група експертів проводить роботу з позначення лінії державного кордону на місцевості, поки що попередньо.


Джерело - Інтерфакс

Представники 9 країн у ході опитування політичної еліти країн Євросоюзу назвали Росію однією з загроз безпеці в регіоні. Про це свідчать дані, опубліковані у звіті Європейської ради у зовнішніх справах.


Джерело - Євроатлантика.info

Російський "Газпром" і "Болгарський енергетичний холдинг" підписали угоду про виконання техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) болгарської ділянки газопроводу "Південний потік".


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Через чотири місяці після виборів Бельгія залишається без федерального уряду. Скільки це триватиме, не знає ніхто. Та нікого в королівстві це не дивує – валлони та фламандці втомилися жити в одній країні.


Джерело - Голос Америки

Четверта частина усіх автозаправочних станцій країни закриті через брак пального. Чільний радник президента Ніколя Саркозі каже, що найгірші поражені страйками околиці Парижу і західна територія Франції.


Джерело - Голос Америки

Американський чільний військовий посадовець звинуватив вебсайт WikiLeaks у передаванні ворогам Сполучених Штатів «важливої інформації».


Джерело - Європейський простір

Канцлер Німеччини Ангела Меркель під час своєї розмови з Генеральним Секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном заявила, що не підтримує різкого і поспішного зближення Північноатлантичного Альянсу з Росією.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

В ЄС продовжують обговорювати питання надання Україні Плану дій з лібералізації візового режиму.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

У проекті висновків є текст про можливість Єврокомісії здійснити ряд дій, які можуть привести до початку діалогу про лібералізацію візового режиму.


Джерело - Korespondent

Особливу тривогу викликає ядерна програма Північної Кореї, а також зростання військової потужності Китаю, зокрема, його військово-морських сил.


Джерело - Korespondent

Прем'єр-міністр Греції Гіоргіос Папандреу заявив, що, його уряд не допустить подальших скорочень зарплат державних службовців та підвищення податків.


За матеріалами - Korespondent

Частка країн, що розвиваються в капіталі МВФ збільшиться на 2,8 процентних пункту і досягне 42,29%


Джерело - Українська правда

У документі зазначається, що в даний час відсутні умови для прийняття до Євросоюзу нових членів. Подібна ситуація проіснує, на думку авторів, принаймні до 2020 року.


За матеріалами - УНІАН

Голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Анатолій Гриценко радить Віктору Януковичу відновити роботу Ради національної безпеки та оборони.


Джерело - Європейський простір

У Латвії проходять наймасштабніші за період членства країни у НАТО військові навчання Sabre Strike 2011, в яких беруть учать військовослужбовці із країн Балтії, Польщі та США.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Франції продовжуються протести проти пенсійної реформи. Профспілки погрожують продовженням конфронтації і наступного тижня. Але влада не збирається йти на поступки.


Джерело - Голос Америки

Президента Китаю Ху Цзіньтао у січні прибуде з візитом до Вашингтона. До того часу США сподіваються досягти значного прогресу у двосторонніх відносинах.


За матеріалами - Голосу Америки

Цього року багато видатних політичних фігур США долучилися до виборчих кампаній на підтримку кандидатів від своїх партій. Серед них, екс-президент Білл Клінтон, колишня кандидатка у віце-президенти республіканка Сара Пейлин та перша леді Мішель Обама.


За матеріалами - УНІАН

Україна має намір приєднатися до бойової тактичної групи країн Євросоюзу HELBROC, в яку входять військові підрозділи Греції, Болгарії, Румунії і Кіпру.


Джерело - УНІАН

Тристоронню зустріч Україна - Росія - ЄС щодо обговорення газових питань, у тому числі й модернізації газотранспортної системи України, планується провести на рівні міністрів енергетики України і Росії за участю Комісара з питань енергетики ЄС.


Джерело - УНІАН, РБК

Росія, Україна і Словаччина підписали в Братиславі міжурядову угоду про перевезення ядерних матеріалів між РФ і Словаччиною через територію України.


Джерело - Korespondent

Депутати підтримали ініціативу представника групи соціалістів та демократів Ханне Свободи.


Джерело - Korespondent

Колишній високопоставлений американський чиновник Х'ю Шелтон повідомив у своїх мемуарах, що "десь у 2000 році" тодішній президент США Білл Клінтон на кілька місяців втратив коди запуску ядерних ракет з-за їх втрати.


За матеріалами - УНІАН

За таку пропозицію під час сьогоднішнього голосування на сесії у Страсбурзі висловилися 317 депутатів, проти – 270.


Джерело - Радіо Свобода

Та врешті, майже в переддень закінчення старого газового договору, нову польсько-російську угоду таки парафували. Вона буде дійсною до 2022 року.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Незважаючи на масові й брутальні протести, у Франції в четвер, 21 жовтня, Сенат може затвердити реформу пенсійної системи. Один із центральних пунктів – підняття пенсійного віку від 60 до 62 років.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Великобританії представлено безпрецедентний пакет заходів жорсткої економії. У держсекторі має бути ліквідовано близько півмільйона робочих місць. Заплановане скорочення соціальних витрат загалом на 7 мільярдів фунтів.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Президент РФ Дмитро Мєдвеєдєв все-таки поїде на самміт Росія-НАТО. Про це сам президент заявив вчора після дводенних переговорів з Францією і Німеччиною в Довілі.


Джерело - УНІАН

За результатами консультацій було досягнуто домовленості про залучення цільових груп національних і міжнародних експертів у сферах діяльності служб внутрішньої безпеки і розвідувальних органів та продовження співпраці з міжнародними інституціями.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Відповідно до оновленої Стратегії національної безпеки, оприлюдненої 19 жовтня, Лондон має намір вивести всіх своїх військовослужбовців з Німеччини до 2020 року; при цьому половина контингенту залишить країну до 2015 року.


За матеріалами - УНІАН

Росіянам необхідно долати помилкове уявлення про агресивність НАТО, а європейцям і американцям - про неможливість демократії в Росії, заявив в середу президент Дмитро Медведєв.


Джерело - Korespondent

Міністр внутрішніх справ Франції Бріс Ортефе попередив усіх тих, хто бере участь у жорстких демонстраціях проти змін пенсійного законодавства, що їхні дії не залишаться безкарними.


За матеріалами - Korespondent

У Європарламенті зареєстровані 6 проектів резолюції щодо ситуації в Україні, які кардинально відрізняються за змістом.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

«Моя особиста точка зору - через 10-15 років буде спільний економічний простір між Євросоюзом і Росією зі скасуванням візового режиму і спільною концепцією безпеки», - заявив Н.Саркозі.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

20 жовтня, в Україну з візитом прибуває військова делегація ЄС на чолі з Головою Військового комітету Європейського Союзу генералом Хаканом Сиреном.


Джерело - Європейський простір

Очікується, що резолюція, яку прийматимуть 21 жовтня 2010 року, у четверг, буде стосуватись, наприклад, таких питань як амбіції України щодо членства в ЄС, нещодавні конституційні зміни та ситуація із свободою преси в Україні.


За матеріалами - Європейського простору

Місія Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки й співпраці в Європі зі спостереження за місцевими виборами в Україні почне роботу 20 жовтня 2010 року.


За матеріалами - Голосу Америки

Медведєв звернувся до НАТО з проханням надати Росії деталі такої співпраці і зазначив, що дасть свою відповідь після вивчення пропозицій.


Джерело - Євроатлантика.info

Президент Франції Ніколя Саркозі і канцлер Німеччини Ангела Меркель заявили в понеділок, що хочуть змінити Лісабонський договір про засади функціонування Європейського Союзу, щоб була змога карати держави-члени з надмірними бюджетними дефіцитами.


Джерело - Korespondent

Постачання зброї до Грузії здійснювалися легально, а компанія "Укрспецекспорт" контролювалася і президентом - через структуру Ради національної безпеки і оборони України, і урядом - з допомогою служби експортного контролю при кабінеті міністрів.


Джерело - УНІАН

Британський прем`єр-міністр Девід Кемерон, презентуючи в Палаті громад Стратегічний огляд з оборони й безпеці, повідомив, що бюджет на оборону Сполученого Королівства на найближчі чотири роки буде скорочений на 8%.


Джерело - УНІАН

Ярослав КАЧИНСЬКИЙ поклав відповідальність за сьогоднішній напад на працівників бюро партії в Лодзі на правлячу у Польщі партію „Громадянську платформу” та засоби масової інформації.


Джерело - Офіційний сайт НАТО

Із 13 по 15 жовтня 2010 р. учасники семінару, що фінансується НАТО, аналізували зміни навколишнього середовища Північного Льодовитого океану і їх потенційний економічний, політичний і культурний вплив на регіональному і глобальному рівнях.


Джерело - Європейський простір

За словами представника Єврокомісії, 22 листопада у Брюсселі відбудеться конференція, присвячена 10-й річниці Енергетичного діалогу між ЄС та Росією.


Джерело - Євроатлантика

За даними асоціації автозаправних станцій, на більш ніж тисячі заправок закінчилося паливо. Нафтопереробні заводи стоять вже кілька днів, нафтотермінал на півдні країни також не працює.


Джерело - УНІАН

Польська влада на переговорах у Москві узгодила новий текст газового договору з головним постачальником «блакитного палива» до країни - російським «Газпромом».


Джерело - УНІАН

У Латвії почалися натовські навчання "Sabre Strike 2011". У них беруть участь військові підрозділи країн Балтії, Польщі і США.


За матеріалами - УНІАН

США і Ізраїль вважають Іран однією з головних проблем Близького Сходу, зазначається в спільній заяві першого заступника Держсекретаря США Джеймса Стейнберга і заступника голови МЗС Ізраїлю Данні Аялона.


Джерело - Голос Америки

У понеділок у північному регіоні Франції відбулася зустріч лідерів Франції, Німеччини і Росії для пошуків спільної позиції щодо системи протиракетної оборони, яку НАТО хоче розгорнути в Європі.


Джерело - Голос Америки

Турне, що пройде п’ятьма штатами – Вісконсіном, Пенсильванією, Огайо, Каліфорнією та Невадою – почалося з мітингу в Державному Університеті штату Огайо у неділю.


Джерело - Korespondent

Колишні прихильники президента-демократа заявили, що в листопаді проголосують або за республіканців, або за незалежних кандидатів. При цьому половина опитаних взагалі не мають наміру брати участь у виборах.


За матеріалами - Korespondent

Варто відзначити, що найбільш серйозні інциденти були зафіксовані в передмісті Парижа, Лілля та Ліона.


Джерело - Інтерфакс,DELFІ

Як повідомляється, інцидент стався близько 17:15 (18:15 за московським часом) - два Су-24 були помічені біля кордонів повітряного простору Латвії неподалік від міст Лієпая та Вентспілс.


Джерело - Економічна правда

Україна за рівнем добробуту громадян посіла передостаннє місце серед 40 європейських держав. Про це ідеться у звіті Global Wealth 2010 швейцарського банку Credit Suisse.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Лідери Росії та Німеччини сьогодні прибудуть до французького міста Довіль на запрошення президента Франції Ніколя Саркозі.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Брюссельська штаб-квартира НАТО приймала великі делегації, бо чекали рішення надзвичайної важливості.


Джерело - Євроатлантика, УНІАН

«Ми не бачимо Росію, як загрозу, а як стабільного партнера в глобальній європейській системі безпеки і як потенційного союзника», - сказав Ганс-Фрідріх Фон Плотц під час відеомосту Брюссель-Москва.


Джерело - Голос Америки

Президент Сербії Борис Тадич звинувачує організовану злочинність за розправу з учасниками гей-параду і за зірваний футбольний матч в Італії.


За матеріалами - УНІАН

За даними опитування, на парламентських виборах 2 листопада 48% громадян США голосуватимуть за представників Республіканської партії, 44% - за демократів.


За матеріалами - Української служби ВВС

Спроби збудувати багатокультурне суспільство в Німеччині "повністю провалилися", каже канцлер Ангела Меркель.


Джерело - Korespondent

Реджеп Ердоган:"Туреччина може стояти на своїх ногах. Ми повністю погасимо свій борг у 2012 році і припинимо відносини з Міжнародним валютним фондом".


За матеріалами - Korespondent

Зі слів польського президента, процес примирення буде нелегким, і відповідна робота "буде розділена на кілька етапів". Він вважає, що робота з примирення буде схожа, швидше, на "важкий марш", ніж на "спринтерський біг".


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

«Це буде американська система на європейській землі за американські гроші», - сказав Д.Рогозін.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

«Якщо раніше була концепція заборони (щодо Росії – УНІАН), то тепер – концепція залучення. Але в чому конкретно полягає це залучення – незрозуміло. Ми, як їжачки в тумані», - додав посол РФ при НАТО.


За матеріалами - Голосу Америки

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав країни-члени Альянсу підтримати пропоновану систему протиракетної оборони.


Джерело - Голос Америки

За три тижні до виборів у Конгрес США, Демократична партія пустила у хід, як вважається, свою найсильнішу зброю у протистоянні з республіканцями. Перша леді – Мішель Обама вперше за два роки активно включилася в агітаційну кампанію.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

«З технічних причин це питання було відкладено на наступне засідання конференції президентів у Страсбурзі 21 жовтня», - повідомили у прес-службі.


Джерело - Korespondent

За словами глави американського зовнішньополітичного відомства, Північноатлантичний Альянс не може і далі продовжувати будувати свою безпеку, грунтуючись на "стратегії минулого".


Джерело - Європейський простір

Азаров сказав, що вони з Г. Оттінгером обговорили можливу дату і місце проведення зустрічі, але не назвав їх.


Джерело - Дзеркало тижня

Під час переговорів про створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС українська сторона запропонувала схему поступової лібералізації всіх без винятку тарифних ліній при торгівлі з ЄС.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

Відбувся обмін думками з широкого кола питань, пов’язаних зі виконанням передбачених РНП-2010 реформ у політичній, економічній, правовій та військово-оборонній галузях, а також у сферах ресурсного забезпечення і безпеки.


Джерело - УКРІНФОРМ

Альянс вже ініціював створення структур, які включатимуть країни-контрибутори ISAF до процесу відпрацювання та прийняття відповідних рішень.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

У ході виборів за мажоритарною виборчою системою буде переобрано 27 сенаторів із 81.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Заявляти про провал програми ЄС «Східне партнерство», як це іноді можна почути з вуст депутатів Бундестагу, зарано. Поки що ця програма діє лише два роки, тому нині такі висновки робити передчасно.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Сьогодні зустрінуться міністри оборони та закордонних справ країн НАТО. Вони обговорять «стратегічну концепцію» подолання кібернетичних і ракетних загроз у наступному десятилітті.


Джерело - Голос Америки

На минулому тижні. Міністри фінансів країн, що розвиваються, на зустрічі у Вашингтоні не змогли узгодити спільний план дій.


За матеріалами - Євроатлантика.info

Цього року по одному місцю було виділено Африці і Азії, два - групі західноєвропейських і інших держав і одне - країнам Латинської Америки і Карибського басейну.


Джерело - Associated Press

Ядерне паливо було на польській території з часів холодної війни. Його переправили до РФ з метою виключити ризик використання речовини міжнародними терористами.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Микола Азаров під час зустрічі з комісаром ЄС з питань енергетики Гюнтером Оттінгером має намір передати низку пропозицій, які стосуються модернізації української газотранспортної системи.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Польський уряд вирішив не продовжувати діючий газовий контракт із найбільшим постачальником „блакитного палива” у країну ВАТ „Газпром” на 15 років - до 2037 року.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У Франції знову реформують міграційне законодавство. Останні зміни, які вже пройшли перший етап ухвалення, спрощують депортацію громадян ЄС з Франції. Цей момент критикують у спільноті у випадку з видворенням ромів.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Європейський парламент планує скерувати своїх спостерігачів на місцеві вибори до України. Це, можна сказати, особлива честь Україні, оскільки представники Європарламенту ніколи не їздять спостерігачами на місцеві вибори.


Джерело - Korespondent

Аварія на глибині 700 метрів на невеликому руднику, розташованому в 50 кілометрах від чилійського міста Копьяпо, сталася 5 серпня. Заблокованими під землею опинилися 32 чилійці і один болівієць.


За матеріалами - Офіційного сайту НАТО

Із 5 по 7 жовтня Командування ОЗС НАТО з питань трансформації (ACT) і Агентство НАТО з консультацій, командування і управління (NC3A) провели свої щорічні Дні промисловості у Празі, Чеська Республіка.


Джерело - ForUm

«Ми вважаємо, що на певному етапі Україна буде членом НАТО, якщо цей пріоритет зараз менший - це нормально», - зазначив Р. Сіммонс.


За матеріалами - Європростору

Україна не має наміру приєднуватися до Митного союзу з Росією, Казахстаном і Білоруссю. Про це заявив керівник управління інформаційної політики МЗС Олег Волошин.


Джерело - Голос Америки

Спочатку, представники НАТО повідомляли, що внаслідок вибуху, який стався на базі в східному Афганістані, загинули дві особи і 10 отримали поранення. Проте Альянс тепер зазначив, що одна особа загинула і семеро людей було поранено.


Джерело - Радіо "Німець хвиля"

У понеділок Національна Асамблея Франції ухвалила основні положення закону про реформування пенсійної системи, який значно подовжить період активної професійної діяльності громадян. І це - незважаючи на спротив. Відповідь суспільства –вівторковий страйк.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

У середу розпочинається дводенний візит прем’єр-міністра України Миколи Азарова до Брюсселя. Програма насичена численними зустрічами з посадовцями ЄС. Але експерти очікують мінімум результативності.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Рішенням Генеральної асамблеї ООН Німеччина два роки буде непостійним членом Ради безпеки організації. Необхідної більшості у дві третини голосів було досягнуто вже у першому турі голосування


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

На завершення візиту Клінтон відкрила новий будинок посольства Сполучених Штатів у Сараєві, що знаходиться на місці, де свого часу була казарма імені колишнього президента Югославії Йосипа Броза Тіта.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Тепер всі намагаються визначити, яким чином співдружність продовжуватиме своє існування у настільки деградованій ситуації.


Джерело - Korespondent

12 жовтня, президент Угорщини Пал Шміт підписав прийнятий напередодні закон про націоналізацію MAL Zrt – компанії, що володіє комбінатом на заході країни, де на початку жовтня стався розлив токсичних речовин.


Джерело - Korespondent

У США виходить у світ перша із запланованих трьох книг спогадів колишнього держсекретаря США Кондолізи Райс про Білий дім.


Джерело - УКРІНФОРМ

Підвищити рівень поінформованості про процеси трансформації, які він переживає, його співпрацю із Збройними силами України - основна мета "Днів НАТО", що завершились в Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.


Джерело - Євроатлантика

Військові експерти США стверджують, що КНР має 1,5 тис. балістичних ракет короткого радіусу дії, а також невідому кількість ракет середнього радіусу.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

У статті йдеться про реальну небезпеку «російського прагматизму» таких країн Європи, як Німеччина, Франція, Польща, котрі розвивають свої стосунки з Москвою часто всупереч європейським демократичним цінностям.


Джерело - Євроатлантика.info

У ході візиту до Києва групи фахівців Військового штабу ЄС та Директорату врегулювання криз та планування Ради ЄС проведено дискусію щодо перспектив розвитку військових спроможностей ЄС після вступу в дію Лісабонського договору.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Пройшло вже тринадцять раундів переговорів, а сторони з вісімнадцяти напрямків співпраці узгодили свої позиції тільки з чотирьох спірних питань


За матеріалами - Голосу Америки

Міністр закордонних справ Ізраїлю Авідгор Ліберман порадив Франції та Іспанії, щоб вони насамперед врегулювали проблеми Європи перед тим, як повчати його країну як вести справи щодо ізраїльсько-арабського конфлікту.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Генеральний Секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен переконаний, що Альянс має запросити Росію до створення системи протиракетної оборони.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

“Я думаю, що ми не можемо не займатися протиракетним захистом. Це важливо як з боку військового, так і з боку політичного”, - сказав Генсек НАТО.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Якщо ми негайно розкриємо всі дужки і сліпо приймемо ті положення, які передбачають важливі зобов`язання України, але при цьому глибоко не обговорювалися на переговорах, це не буде кращим рішенням.


Джерело - Korespondent

У Філадельфії невідомий кинув книгою в президента США Барака Обаму під час виступу голови уряду в рамках парламентської передвиборної кампанії.


Джерело - Українська правда

"Ми займаємо активну позицію в відбудові прагматичних стосунків з НАТО, участі України в миротворчих місіях, боротьбі з тероризмом тощо", - сказав В.Янукович.


Длерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як впливові американські аналітики, так і ліберали з Росії, попереджають Європу про небезпеку глибокої соціально-політичної та економічної кризи.


Джерело - УНІАН

"Приєднання до союзу країн-неучасниць СОТ зруйнує переговори з ЄС про створення ЗВТ, а також ускладнить торгові відносини України з іншими країнами-учасницями СОТ".


Джерело - Голос Америки

Рівень безробіття у Сполучених Штатах у вересні залишався таким же як і раніше – 9,6%, а в цілому американська економіка втратила 95 тисяч робочих місць.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Число концернів, які хочуть увійти до італійсько-російського проекту "Південний потік", стрімко росте. Після французького концерну EdF, який здобув 20-відсоткову частку, позитивно оцінено й заявку німецького Wintershall.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Уряд планує радикально скоротити видатки на соціальні потреби, аби протидіяти величезному, найбільшому у мирний час, дефіциту бюджету країни. Опозиція критикує ці плани, а профспілки погрожують масовими страйками.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У Вашингтоні упродовж вікенду відбулася сесія Міжнародного валютного фонду і Світового банку. Міністри фінансів та глави центробанків країн світу на своїй щорічній нараді закликали до координованих дій для сприяння економічному розвиткові.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

Даним проектом передбачалося «зобов’язати Президента України організувати керівництво зовнішньополітичною діяльністю держави з метою якнайшвидшої подачі заявки на членство у ЄС у строки, визначені Міністерством закордонних справ України та Євросоюзом».


Джерело - УНІАН

Держсекретар США Хілларі Клінтон у понеділок вирушить в турне, впродовж якого відвідає Боснію і Герцеговину, Сербію, Косово і Брюссель.


Джерело - Євроатлантика

Президент Франції Ніколя Саркозі збирається на франко-російсько-німецькому саміті в Довіллі 18-19 жовтня запропонувати значно розширити співробітництво ЄС і Росії у сфері економіки та безпеки.


За матеріалами - УНІАН

Про це йдеться у схваленій на сесії ПАРЄ резолюції “Функціонування демократичних інституцій в Україні”, за яку проголосували 102 депутати, проти - 1 депутат, утримались - 6.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Вчораі до України з офіційним візитом прибув Президент Словацької Республіки Іван Гашпарович.


Джерело - Korespondent

Міжконтинентальна балістична ракета Булава повинна в перспективі стати основою морських стратегічних ядерних сил, під цю ракету вже закладено нові підводні човни.


Джерело - Korespondent

Сполучені Штати ліквідували 80 відсотків свого арсеналу хімічної зброї, сказано в заяві Агентства хімічних матеріалів Армії США.


Джерело - Korespondent

Уряд Польщі у вівторок, 5 жовтня, продовжив термін перебування національної військової місії в Афганістані до 13 квітня 2011 року.


За матеріалами - Голосу Америки

Дуглас Шоен, співавтор книги про рух «Чаювання» говорить: «У той час як рух «Чаювання» є досить небезпечним для демократів, він не менш загрозливий і для республіканців».


За матеріалами - Голосу Америки

Найновіші економічні показники, що надходять з Європи, вказують на сповільнення розвитку економіки в цьому регіоні.


За матеріалами - Голосу Америки

Президент Сербії Борис Тадич заявив, що події у жовтні 2000 року, які довели до усунення від влади президента Слободана Мілошевича, були початком закріплення демократії в країні.


Джерело - Українська правда

Якщо раунд знову буде "порожнім" - значить, необхідні суттєві зміни. Які саме, належить визначити пізніше.


За матеріалами - Євроатлантика

За попередніми результатами латвійського ЦВК, на виборах сейму Латвії з 31,1% голосів виборців перемогло правоцентристське об'єднання «Єдність». Одним з лідерів блоку є прем'єр-міністр Латвії Валдіс Домбровскіс.


Джерело - Євроатлантика

Держміністр і головний турецький переговірник з Європейським союзом Егемен Багиш заявив, що п'ятирічний процес вступу Туреччини до ЄС практично перерваний.


За матеріалами - Української служби ВВС

Після підрахунку майже всіх голосів колишня голова адміністрації президента Лули да Сілва Ділма Руссефф має 47% голосів, в Жозе Серра відстає з 33% голосів.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

У вищий владний орган Боснії і Герцеговини - президію, яку формують по одному політику від боснійських сербів, хорватів і мусульман, - пройшли двоє поміркованих і один правий націоналіст.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Йдеться про геополітику і про додатковий вплив Росії на Україну, наголошує Перепелиця. «Ніякої економічної доцільності будівництва мосту. Ніяких вантажопотоків, які б завантажували цей міст не існує – як у радянські часи, так і сьогодні.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

1991 року парламент ФРН ухвалив перенести столицю із Бонна в Берлін. Щоб пом'якшити наслідки втрати статусу, місту на Рейні залишили частину відомств та сплатили 1,4 млрд. євро компенсації. Чим же тепер живе Бонн?


За матеріалами - Європейського простору

1 жовтня 2010 року у Дніпропетровську відбулося відкриття навчально-тренувальних спеціальних курсів «Маркетинговий менеджмент», що проводиться за програмою НАТО-Україна для військовослужбовців, яких планують звільнити в запас.


За матеріалами - Європейського простору

Інформація, що надходить з України, змушує засумніватися в реальності намірів української влади досягти членства країни в Європейському Союзі, вважає голова комітету закордонних справ Європарламенту Елмар Брок.


Джерело - Korespondent

НАК Нафтогаз Україна тимчасово відновила припинені з вересня цього року постачання газу до польського Грубешува, куди щорічно постачається близько 9 млн. кубометрів газу.


Джерело - Korespondent

Глава МЗС Грузії Грігол Вашадзе заявив, що військові об'єкти Росії на території Вірменії небезпечні для його країни.


За матеріалами - УКРІНФОРМ

Про це заявили президенти РФ Дмитро Медведєв і США Барак Обама за підсумками телефонної розмови з ініціативи американської сторони.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

3 жовтня ФРН відзначає День німецької єдності. Святкує вся країна, але для головної урочистої програми цього разу було обрано Бремен, що головує нині в Бундесраті.


Джерело - Korespondent

Також посилено охорону королеви Єлизавети II і принца Вільяма. Загальний рівень загрози королівської сім'ї піднято до другого рівня. Наступний рівень буде характеризувати загрозу як неминучу, зазначає видання.


За матеріалами - Голосу Америки

Також Генсек Андерс фон Расмуссен підтвердив, що НАТО не визнає суверенітету Абхазії та Південної Осетії та закликав Росію виконати зобов’язання, взяті на себе за умовами миру від 12 серпня 2008-го року.


Джерело - Голос Америки

Греція буде першою країною на шляху турне китайського прем’єра по чотирьох європейських країнах і по дорозі на саміт у Брюсселі 48 країн Європи і Азії. Крім Греції він плану відвідати Італію і Туреччину.


За матеріалами - Голосу Америки

У п’ятницю Барак Обама назвав Пітера Роуза тимчасовим виконувачем обов’язків глави адміністрації.


За матеріалами - ВВС

За результатами підрахунку майже всіх голосів, перемогу на виборах до латвійського сейму, які пройшли 2 жовтня, здобуває блок чинного прем'єра Валдиса Домбровскіса, що набрав понад 30% голосів.


За матеріалами - УНІАН "Новини ЄС"

Екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко вважає, що Європейський Союз не може серйозно розглядати Україну як асоційованого члена у зв’язку з діями нинішньої влади.


Джерело - УНІАН

За його словами, прагнення сформувати в суспільній свідомості образ зовнішнього ворога завжди вирізняло білоруське керівництво. Тільки раніше в цій ролі виступали Америка, Європа, Захід в цілому. Тепер одним з головних ворогів оголошено Росію, додав він.


За матеріалами - Сайту "Україна-НАТО" МЗС України

У штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося чергове засідання Комісії Україна-НАТО на рівні послів під головуванням заступника Генерального секретаря НАТО К.Бізоньєро


Джерело - Korespondent

За даними джерел, відразу після оголошення про відставку Емануел відправиться в Чикаго і почне свою передвиборчу кампанію - як повідомлялося раніше, він має намір поборотися за посаду мера цього міста.


За матеріалами - Голос Америки

Зустріч спеціального посланника США на Близькому Сході Джорджа Мітчелла з палестинським президентом Махмудом Аббасом закінчилася без досягнення поступу щодо ключового питання у близькосхідному мирному процесі.


Джерело - Голос Америки

У четвер високопосадовці Ірландії зазначили, що державна допомога деяким найбільшим банкам в країні може становити 68 мільярдів доларів, що значно перевищує попередні прогнози.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

У жовтні мали б розпочатися переговори Белграда і Приштини, перші прямі переговори відтоді, як Косово у 2008 році проголосило незалежність від Сербії. Однак, ситуацію ускладнила несподівана відставка президента Косова Фатміра Сейдіу.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Українці акцентують увагу на економічних перевагах від партнерства з Європою. Членство у Євросоюзі як таке, найменше цікавить більшість опитаних респондентів по всій Україні віком від 18 до 60 років.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Головна опозиційна Соціал-демократична партія вже заявила, що не підтримуватиме збільшення податків. Жозе Сократеш – глава уряду, навіть пригрозив, що піде у відставку, якщо його бюджетну пропозицію буде відхилено.


За матеріалами - Радіо "Німецька хвиля"

Настала певна пауза, тому важко передбачити, як швидко закінчаться переговори. Зрештою йдеться про дуже складний процес, який охоплює широкий спектр питань.


Джерело - УНІАН

У рамках візиту Расмуссен також візьме участь в церемонії відкриття партнерського офісу НАТО в Тбілісі.


АНАЛІТИКА

Автор - Іванна Піняк

Європейський парламент в четвер, за поданням австрійського депутата Ганнеса Свободи, відхилив голосування по резолюції щодо України за надзвичайною процедурою та відклав його на кілька тижнів.


The Wall Street Journal Europe - Кеннет Вайнстін – керівник Інституту Гадсона

Президент Франції хоче здобути прихильність Москви і, можливо, заробити клопоти на свою голову


Автор - Іванна Піняк

Щоб не стати найслабкішою ланкою в новій європейській архітектурі безпеки, Рада Європи шукає її у себе.


Стівен Ерлангер, Катрін Бенхольд - The New York Times

Ніколя Саркозі планує запропонувати нову схему співробітництва у сфері економіки та безпеки між Європою та Росією під час запланованої на цей місяць зустрічі в Довілі з Дмитром Медведєвим і Ангелою Меркель,


Михайло Самусь, заступник директора Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння - Радіо Свобода

Не встигла Україна насолодитись новим статусом позаблокової країни, а вже потрібно знову включати креативне мислення і адаптуватися до сюрпризів від глобальних гравців. Росія та США явно розпочали новий етап у відносинах.


Автор - Григорій Немиря

Світовий центр тяжіння зміщується в східному напрямку настільки швидко, що ми, європейці, майже відчуваємо як під нашими ногами рухається земля.


ТОП НОВИНИ ТА КОМЕНТАРІ

За матеріалами - Korespondent

Сторони домовилися про контроль над розвитком економіки кожної країни-члена ЄС. Виcловлено згоду і щодо превентивних заходів для недопущення надмірного зростання заборгованостей.


Джерело - УНІАН "Новини ЄС"

М.Холзнер нагадала, що Єврокомісія у червні цього року розпочала розслідування можливого порушення Польщею європейського законодавства у газовому договорі з Росією, який польський уряд затвердив ще в лютому 2010 року.


Джерело - Європейський простір

Розширення Євросоюзу за рахунок прийняття нових членів у найближчі десять років не буде, йдеться у спеціальному листі, підписаному міністрами закордонних справ Польщі та Швеції Радославом Сікорським і Карлом Більдтом.


Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Ініціаторами перенесення голосування стали представники групи Соціалістів та демократів. Вони вказують і на те, що найближчими днями буде більше можливостей почути різні думки щодо ситуації в Україні.


Джерело - Українська служба "Радіо свобода"

Троє учасників зустрічі у французькому містечку Довіль упродовж двох днів «звіряли годинники» перед листопадовим самітом НАТО у Лісабоні та грудневими самітами ОБСЄ і двостороннім Росія – ЄС.


Джерело - УНІАН

Планується, що лідери трьох країн обговорять проблеми європейської і глобальної безпеки, співпраці Росія-ЄС, а також актуальні міжнародні питання.


Джерело - Korespondent.net

Сьогоднішній візит Азарова до Брюсселя поставив останню крапку на сподіваннях, які вже неодноразово висловлювали представники української влади, щодо підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом ще до кінця цього року.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

Колишньому британському прем’єр-міністрові Маргарет Тетчер сьогодні виповнюється 85 років.


За матеріалами - Української служби "Радіо свобода"

«Настрій країни – не проти наших інститутів, настрій проти податків, проти надмірного національного боргу і проти Обами», – стверджує конгресмен Джон Бейнер, лідер республіканців у Палаті Представників.


Джерело - Korespondent

Генеральний Cекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен відвідає Україну на початку наступного року. Про це в Брюсселі в інтерв'ю українським журналістам повідомив голова місії України при НАТО посол Ігор Долгов.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект