НОВИНИ

27.10.2010 | Путін зірвав підписання угоди щодо транзиту нафти
Джерело - Економічна правда, "Інтерфакс-Україна"

Російська сторона зірвала підписання угоди про умови транзиту російської нафти через українську територію в ході 7-го засідання міжурядової російсько-українського економічного комітету.

"З вини російської сторони не буде підписано угоду про транзит нафти, хоча це було заплановано за підсумками 6-го засідання комітету", - сказав співрозмовник агентства.

За його словами, російська сторона вихолостила текст документа, повністю відмовившись від будь-яких зобов'язань щодо гарантованого завантаження нафтотранспортної системи України.

Джерело зазначило, що у зв'язку з такою позицією Москви Київ буде змушений "шукати інші можливості".

Як повідомлялося, міністр енергетики РФ Сергій Шматко в середині вересня повідомив, що Москва і Київ поки не домовилися про умови транзиту нафти через українську територію, тому що пропонований України тариф завищений з урахуванням того, що український напрямок не є пріоритетним для російських компаній.

У свою чергу, українська сторона крім тарифу має намір закріпити в угоді мінімальні обсяги транзиту.

Навесні цього року оператор української нафтотранспортної системи "Укртранснафта" подала позов до "Транснафти" у Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті Росії з вимогою відшкодувати 7 млн. доларів збитків за порушення домовленості про обсяги прокачування нафти в Україні.

Паралельно Україна веде успішні переговори з іншими країнами, зокрема, Казахстаном і Білорусією про можливості збільшення транзиту нафти через свою територію.

 


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 9916. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект