НОВИНИ

06.10.2010 | Чи кандидати руху «Чаювання» пройдуть в Конгрес?
За матеріалами - Голосу Америки

Високий рівень безробіття, рекордний бюджетний дефіцит і незрозуміла для багатьох медична реформа можуть змінити баланс політичних сил на виборах до Конгресу у листопаді. Американці обурені не тільки демократами, які зараз мають більшість в обох палатах законодавчого органу. Невдоволені виборці і республіканцями. Уже на кількох внутрішньопартійних виборах, так званих праймаріз, на яких обирають єдиного кандидата у Конгрес, перемогу отримали не перспективні чи авторитетні республіканці, а висуванці руху «Чаювання». Дехто уже заговорив про розкол у лавах Республіканської партії та появу третьої політичної сили.


Запах смажених гамбургерів і бобів не швидко розвіюється у цей теплий осінній день. Такий пікнік в містечку Овенсборо на заході Кентуккі влаштовується кожного разу, перед виборами до Конгресу та до місцевих органів влади.


Джоді Восмер - президент місцевої торговельної палати, що влаштувала пікнік  говорить:


«Ми запрошуємо кандидатів і даємо їм нагоду зустрітися з людьми, послухати їх та виступити самим».


Джоді Весмер говорить, що Кентуккі досить консервативний демократичний штат і тому республіканці набирають тут популярності.


Одним з таких республіканців є кандидат у сенатори Ренд Пол.


«Дехто каже, що Ренд Пол – екстреміст», - каже сам про себе політик.


Екстремістом Ренда Пола називають за його критику медичної реформи та опозицію до вливання державних коштів у банківський сектор та збанкрутілу автомобільну промисловість. Він також має підтримку членів  руху «Чаювання», які виступають за скорочення податків і зменшення урядового контролю.


«На мою думку, країна міцнішає, коли уряд не втручається. Уряд не є відповіддю, уряд не повинен заважати розвитку приватного бізнесу. Приватний бізнес та промисловість – це розв’язка», - каже Ренд Пол.


Своїй перемозі на праймаріз у травні Ренд частково завдячує колишньому губернатору Аляски Сарі Пейлін, яка є одним з лідерів руху «Чаювання» і активно агітує за кандидатів від цієї сили.


Завдяки її підтримці на внутрішньопартійних виборах перемогли уже кілька кандидатів, поборовши авторитетних республіканців. Але чи зможуть ці люди перемогти демократів на загальних виборах у листопаді?


Дуґлас Шоен, співавтор книги про рух «Чаювання» говорить: «У той час як рух «Чаювання» є досить небезпечним для демократів, він не менш загрозливий і для республіканців».


Дуґлас Шоен і Скот Расмусен є авторами книги «Розгніваний як пекло: рух «Чаювання» в корені міняє двопартійну систему».


«Я вважаю, що їх кандидати святкуватимуть перемогу. 18-20 місяців тому, не говорячи вже про 2 роки тому, коли змагався президент Обама, не було жодної людини у світі, яка могла б передбачити появу цього руху, а тим більше повірити у те, що вони матимуть вплив», - каже  Дуґлас Шоен


Згідно з опитуваннями громадської думки, Ренд Пол не відстає у популярності від свого опонента кандидата від демократів Джека Конвея. Останній хоча і не прийшов на пікнік, його прихильники доводили, що Ренд не може представляти виборців Кентуккі. Дехто навіть каже, що він занадто крайніх поглядів, і це завдає шкоди родинам Кентуккі.


Однак Джоді Восмер вважає, що пробізнесова позиція Ренда Пола дасть йому перевагу на виборах: «Бізнес, який ледь виживає у цій економіці не хоче бачити зростання своїх витрат, і Ренд Пол це розуміє».


Обидва кандидати погодилися провести у жовтні три раунди публічних дебатів. Для кожного з них це ще одна нагода показати себе загалу і прояснити свої позиції.



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 3839. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект