НОВИНИ

14.10.2010 | Франція: зміна міграційного законодавства й виконання ультиматуму Єврокомісії
Джерело - Радіо "Німецька хвиля"

Реформу міграційного законодавства Франції ухвалили у вівторок увечері депутати Національних зборів. Головним моментом вже п’ятої за останні сім років реформи в цій галузі є створення законних підстав для депортації з території Франції громадян Європейського Союзу. Такі видворення стануть можливими у випадку, якщо громадяни ЄС порушують право на перебування у Франції до трьох місяців, повторно виїжджаючи й в’їжджаючи на територію країни знову.

У таких порушеннях можна формально звинуватити ромів, які є громадянами Болгарії та Румунії, країн-членів Євросоюзу. До того ж депортація, за нововведеннями, може стосуватися й тих громадян ЄС, які стають тягарем для соціальної системи Франції чи порушують громадський порядок, тобто здійснюють дрібні крадіжки, дуже настирливо жебракують тощо. Це також проступки, які нерідко закидаються саме циганам. З початку року Франція видворила зі своєї території вже вісім тисяч ромів. За такі дії французька влада піддається потужній критиці з Брюсселя, адже депортації стосуються в першу чергу громадян держав спільноти.

Париж змінить усе, як хоче Брюссель

У  п’ятницю спливає термін ультиматуму, поставленого Парижу Європейською комісією у конфлікті навколо видворення циган. Йдеться про вимоги поліпшити у Франції правову ситуацію зі свободою обрання місця проживання громадянами ЄС у відповідності до директив Євросоюзу 2004 року. Єврокомісія сумнівається, що Париж гарантує усім громадянам країн ЄС таку свободу, тому погрожує відкрити проти Франції розслідування в цій справі.

У вівторок, тобто в той день, коли Національні збори в Парижі ухвалили реформу міграційного законодавства, французький міністр з питань міграції Ерік Бессон запевнив, що уряд виконає усі вимоги Єврокомісії і «піджене» своє законодавство до директив ЄС. Бессон пообіцяв, що відповідні рішення у французькому кабінеті ухвалять до вечора четверга. Поки ж кабінет в Парижі зайнятий актуальними проблемами, адже країна все ще охоплена страйками.


| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2020. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект