НОВИНИ

11.10.2010 | Україна відходить від Європи (світова преса)
Длерело - Українська служба "Радіо свобода"

Як впливові американські аналітики, так і ліберали з Росії, попереджають Європу про небезпеку глибокої соціально-політичної та економічної кризи. Експерти також попереджають, що ознаки такої кризи є вже не лише в Росії, а й в Україні, Молдові та й у такій європейській країні як Греція. Оглядачі попереджають, що, не зважаючи на про-європейські заяви Віктора Януковича, відбувається відхід України від Європи. Окремі газети не виключають переростання соціального песимізму українців у відкриті бунти вже навесні 2011 року. Ознакою таких страхів влади у Києві є накладення обмежень на експорт пшениці та кукурудзи.


Курт Волкер, колишній представник США в НАТО вважає, про що пише на сторінках «Вашінгтон Таймз», що Америка і Центральна Європа мусять спільно працювати над зміцненням демократії в регіоні, бо останнім часом проявилася відсутність взаємодії центральноєвропейських країн з адміністрацією США. Експерт вважає, що США зробили помилку, повіривши, що «з 1989 року країни Центральної Європи завершили перехід до ринку і демократії». Ослаблення солідарності в лавах ЄС та нестабільність в його політичних структурах показали, як вважає Волкер, що «проблеми зберігаються». Цей впливовий аналітик вважає, що недопустимо ділити Європу на «нову» і «стару», а потрібно зміцнювати «єдину демократичну і ринкову спільноту», що передбачає також «налагодження зв’язків із Україною та Грузією паралельно з реалізацією програми Східноєвропейського партнерства ЄС». Курт Волкер переконаний, що у західних союзників залишаються щодо розбудови «єдиної, вільної і мирної Європи» «незавершені справи»... Цей американський експерт наголошує, що сьогодні є проблеми «відступу» на Балканах, «несміливі реформи в Молдові», «відхід України від Європи», «також відмова від демократії в Росії з посиланням тиску на сусідів». Тому, на думку Волкера, робота, розпочата Заходом у Центральній Європі у 1989 році виявилася на сьогодні «не закінченою», чим «у пріоритетному порядку мають займатися як США, так і сама Європа».


Про подібні проблеми європейців пишуть у розлогій статті в чеських «Лідових новінах», й російські ліберали з Партії «Яблуко» – Григорій Явлінський та Олександр Шишлов. Автори вважають, що європейці так і не усвідомили після падіння Берлінського муру необхідність витворення «нової європейської стратегії для 21 століття». Автори статті звертаються до щорічної празької конференції демократів «Форум 2000», який розпочне свою роботу наступного тижня. Тут наголошується на проблемах моральності світових політиків, що проявилося у світовий кризі, коли корпоративні інтереси в кабінетах Вашингтона, Лондона, Парижа беруть гору над цінностями демократії та прав людини. Автори попереджають про намагання влади в Росії зміцнювати авторитаризм і посилювати міжнародний диктат і закликають Європу «не спочивати на лаврах», дбати про свою глобальну роль у демократії, конкуренції, політиці. Явлінський і Шишлов попереджають на сторінках «Лідових новін», що Європа потребує «довготривалої стратегії розвитку щоб зміцнювати європейську післявоєнну цивілізацію на базі ліберально-демократичних цінностей, людських прав і дотримання народних культур і традицій». Бо інакше, на думку авторів статті, «континенту загрожує падіння у прірву неконтрольованої соціально-політичної і системної господарської кризи». Явлінський із Шишловим вважають, що «ознаки такої кризи вже бачимо не лише в Росії, а й в Україні, Молдові і навіть у деяких землях «старої Європи», наприклад – в Греції».


Московська «Нєзавісімая газета» вважає, що «настрої суспільства і влади в Україні стрімко розбігаються в різнобіч» і цьому сприяє різке зростання цін на продукти, зокрема, на найнеобхідніші, з яких українці все важче можуть приготувати улюблений борщ. Так от, «індекс борщу» вказує, на думку багатьох експертів, котрих цитує «Нєзавісімая газета», «на бунт». Ціна традиційного «борщового набору» в Україні зросла у вересні цього року, в порівнянні з минулим роком, майже на 100 відсотків. Сало коштує вже до 7 доларів за кілограм. Прямо стрімко пішли вгору ціни на молоко, яйця, кури, м’ясо, навіть на хліб. Експерти кажуть, що нинішній офіційний прожитковий мінімум українців у 900 гривень вже не витримує жодної критики, бо «реальний прожитковий мінімум в Україні складає сьогодні у 2-3 рази більшу суму, як стверджують навіть помірковані аналітики». Наступна зима може виявитися «небувало важкою для українців», а це, у свою чергу, «веде до поступового визрівання бунту».


 



| | | Додати в вибране
Пошук
Підписка
Центр миру, конверсії та зовнішньої політики України
Інститут євро-атлантичного співробітництва
Центр "Україна - Європейський вибір"
Defense Express
Центр європейських та трансатлантичних студій

Rambler's Top100 Rambler's Top100


Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Міжнародного Фонду "Відродження"
Міжнародний фонд відродження Проект здійснено за підтримки
Центру інформації та документації НАТО в Україні
© 2004 - 2024. ЄВРОАТЛАНТИКА.UA
Всі права захищено.

Даний проект фінансується, зокрема, за підтримки Гранту Відділу зв'язків із громадськістю Посольства США в Україні. Точки зору, висновки або рекомендації відображають позиції авторів і не обов'язково збігаються із позицією Державного Департаменту США.
На головну Анонси подій Новини Аналітика Топ новини та коментарі Мережа експертів Про проект